Logo
Balıkesir'in En Çok Takip Edilen Haber Portalı

’Devekuşu gibi başını gömme’

Giriş Tarihi : 03 Eylül 2013 Salı
’Devekuşu gibi başını gömme’

Ok, dün Milletvekili Uğur’a ’Devekuşu gibi kafanı kuma sokma, saklanma’ dedi. Edip beye karşı böyle bir çıkışı en son deklarasyoncular yapmıştı.. Sonları malum!

KAYBETME KORKUSU!
  MHP'LİLERİN Balıkesir'i 'korku şehrine' çevirdiğini ortaya seren haberlerimizden sonra adeta çılgına dönen ve iddiaların altından kalkamayan Başkan İsmail Ok ve İl Başkanı Bayram Çılgın dün yine hedef saptırarak Milletvekili Edip Uğur, YENİSÖZ ve AK Partililere saldırdı..

SABIKALARINI UNUTTULAR
   OYSA her fırsatta kendilerinin melek olduğunu ve iftira atıldığını(!) söyleyen Ok ve Çılgın darptan sabıkalılar. Biri makamında adam dövdü, öteki de sokak ortasında gençlere saldırdı. Kuşkusuz bu paniğin perde arkasında yerel seçimi kaybetme korkusu yatıyor.

İŞTE EN KORKTUKLARI İSİM
     AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Edip Uğur'un büyükşehire aday olma ihtimali MHP'lilerin uykularını kaçırıyor. Oda seçimlerinde deklarasyoncularla birlikte yaşadıkları hezimet MHP'lilerde panikatak yaptı

___________________________

MHP'li belediye başkanından
AK Parti'li Uğur'a sert sözler
 
Balıkesir Belediye Başkanı MHP'li İsmail Ok, daha önce de çeşitli konularda karşı karşıya geldiği AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Edip Uğur'a yine sert eleştirilerde bulundu.
 
BALIKESİR Belediye Başkanı MHP'li İsmail Ok, daha önce de çeşitli konularda karşı karşıya geldiği AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Edip Uğur'a yine sert eleştirilerde bulundu.
 
MHP İl Başkanı Bayram Çılgın, bugün Belediye Başkanı İsmail Ok ve yardımcıları ile Ülkü Ocakları, belediye ve il genel meclisi üyelerinin de katılımıyla basın toplantısı düzenledi. 2014 yerel seçimler öncesi AK Parti yandaşı bazı yerel gazetelerin ülkücüler için linç kampanyası düzenlediğini iddia eden Çılgın, "Dedikodular yolumuzu kesemeyecektir. İstismarlar, provokasyonlar ve tuzaklar aklımızı çelemeyecektir. İnadına Balıkesir'e hizmet edeceğiz" dedi.
 
Başkan Çılgın'ın açıklamalarının ardından söz alan Belediye Başkanı İsmail Ok ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur'u ve AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı'yı sert sözlerle eleştirdi. Başkan Ok, şöyle konuştu:
 
"İl Başkanımın açıklamasında zikredilenler figüranlar, ayak takımı. Bunun içinde birçok ekip var. Bu bahsedilen kısmı, bunun basın ayağı. Ama bu basın ayağının dışında bir çok ayakları var. Kamu kurum ve kuruluşlarında da bunun ayakları var. Ama bunların en tepesinde de biri var. Bu güç, resmin en tepedeki isim Edip Uğur'dur. Deve kuşu gibi kafanı hiç kuma sokma, saklanmaya kalkma. Balıkesir bu filmi 2009 öncesinde izledi. Balıkesir halkı sıradan bir halk değil. Kuvay-i Milliye kahramanlarının evlatları onlar. Onlar mübarek insanlar. Dolayısıyla Edip Uğur, kendini akıllı zannedip de Balıkesir halkını kandıracağını asla düşünme. Açık ve net bir şekilde ifade ediyorum. İki numaralı adamı da kumandayla konuşan, düğmeye basıldığı zaman konuşan AKP'nin uzaktan kumandalı İl Başkanı Mahmut Poyrazlı'dır. Bunları bütün Balıkesir halkı biliyor."
 
'SİZDEN KORKMUYORUZ'
Başkan Ok sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bütün Balıkesir halkı bize soruyor; 'Yahu, Mahmut Poyrazlı hiç konuşmuyor. Acaba birisi Mahmut Poyrazlı'nın kirli çamaşırlarının, şantajla Balıkesir kamuoyunun önüne döküleceğinden mi korkuyor?' diyorlar. 'Mahmut Poyrazlı'nın bu kadar kirli çamaşırı var da bir tane zavallı, hapiste terbiye edilerek salınan adam düğmeye basınca mı konuşuyor?' diye soruyorlar. Edip Uğur'un da kim olduğunu ne olduğunu Balıkesir halkı çok iyi biliyor. Dolayısıyla Edip Uğur, hiç öyle arkadan dolanma... Terbiyemizi de bozdurma. Sizden de korkmuyoruz. Gözümüzü kırpmayız. Balıkesir halkı sizin bu yaptığınız. 2009 yılı öncesi terbiyesizlikleri, Balıkesir'in sokaklarında dağıttığınız, dağıttırdığınız binlerce gazeteyi paçavra gibi kenara attı ve Uğur soyisminin bir tanesin Balıkesir'de sandığa gömdü."
 
"İşte, 2014 seçimi geldi" diyen Başkan Ok, şöyle devam etti:
"Yine Edip Uğur aynı yolu tercih ediyor. Aynı kişilerle Balıkesir merkezde,Balıkesir'in ilçelerinde bu iftira, insani ve ahlaki değerleri ayaklar altına alan saldırıları manşet yapan gazeteleri dağıtıyor. Bu gazeteler bedavaya basılmıyor. Bu gazeteciler de muhatabımız değil. Bunları yazanlar da muhatabımız değil. Sözde Mamak'ta yatıp, şimdi ülkücülere kin kusanlar da muhatabımız değil. Edip Uğur haddini bil. Burada Balıkesir'in Belediye Başkanı var. Burada Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı var. Burada Ülkü Ocakları İl Başkanı var. Burada Türk milliyetçileri var. Biz, senin taşeronlarınla, parayla beslemelerinle uğraşmayız. Hedefimizde sen varsın. Yasalar çerçevesinde, insani ahlaklar ve değerler çerçevesinde sizinle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bütün tahriklerinize rağmen, ne ülkücü genç kardeşlerimizi ne de Milliyetçi Hareket Partililer'i yasa dışı yollara, sokağa, olayların içerisine çekemeyeceksiniz. O hevesleriniz kursağınızda kaldığı gibi bundan sonra da kursağınızda kalmaya devam edecek."
 
'LAĞIM SUYUYLA ABDEST ALINMAZ'
Yerel seçimler öncesi söz konusu gazete aracılığıyla yine MHP'ye saldırıların başladığını öne süren Başkan Ok, şunları söyledi:
 
"2009'da başaramadığını 2014'de başaracaksın. Ama lağım suyuyla abdest alınmaz. Abdest almak için, bu millete hizmet etmek için Bismillah çekeceksin, pırıl pırıl, şırıl şırıl akan kaynaklardan gelen sularla abdest alacaksın, öyle çıkacaksın. Biz öyle çıktık. Edip Uğur aday olabilir, başkaları da aday olabilir. Bu demokratik bir yarıştır, herkesin de hakkıdır. Saygı duyuyoruz. Biz, 'Şu aday olur, bu olmaz' diye çıkmadık bu yola. Balıkesir halkına güveniyoruz. Biz Türk milletiyiz, biz Türk'üz. Onun için bu yola çıktık. İster Edip Uğur aday olur, ister bakan aday olur. Bakan adı da geçiyor. Eyvallah. Ama bu şekilde ahlaksızca bir yarış değil. Daha yarışa başlamadan, ahlaksızca, çirkin iftiralarla, karalamalarla yarışa başladılar. Uyarımız bu. Yoksa Edip Uğur'un kim olduğunu herkes biliyor. Ne kaçakçısı da olduğunu da biliyor. Yeri geldiği zaman bunları da açıklarız."
 
MHP İl Başkanı Bayram Çılgın ve Belediye Başkanı İsmail Ok'un basın toplantısını yapmasının nedeninin günlük yayınlanan bir yerel gazetede MHP, ülkücüler ve belediye yönelik yaptığı olumsuz haberler olduğu belirtildi.

Habere Yorum Yazın

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Güvenlik Kodu = 1442
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:23.22.240.119)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
Etiketler :
1. EDREMİT’TEKİ AİLE DRAMI YÜREK BURKUYOR
2. BALIKESİR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
3. BALIKESİRLİ GENÇ O SES’TE DEVAM EDİYOR
4. DİYARBAKIR’A TAKVİYE F-16’LAR GÖNDERİLDİ
5. HARÇLIKLARI İLE ENGELLİ SANDALYESİ ALDILAR
6. TCDD’DEN UYARI
6. ARSENİKLİ SU TEPKİSİ
7. ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
8. EN YÜKSEK DASK TALEBİ BALIKESİR’DEN
Copyright ©2015 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Gazeteyenisöz internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı      Sanal Sunucu Hizmeti