Çok Okunanlar

Yerel

4 STK’DEN CUMHUR İTTİFAKINA VE ERDOĞAN’A DESTEK

TÜMSİAD, Semerkand Vakfı, Beşir Derneği ve Gençkon, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerde Cumhur ittifakını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini deklare etti

16 Nisan 2017 Referandumunda da evet oyu kullanan TÜMSİAD, Semerkand Vakfı, Beşir Derneği ve Gençkon, 24 Haziran seçimlerinde de Cumhur İttifakını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı. TÜMSİAD’ın yaptığı açıklamada İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısı kınandı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “ TÜMSİAD olarak kardeş kuruluşlarımız ile birlikte 16 Nisan 2017 Referandumu öncesinde yine böyle bir basın toplantısı düzenleyerek evet oyu kullanacağımızı açıklamıştık. Referandum bizim de umut ettiğimiz şekilde sonuçlandı. Şimdi de bu sonuçların tam manasıyla hayata geçirilmesi için seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Ancak sözlerime hafta başında Gazze’de kardeşlerimize karşı gerçekleştirilen elim katliamı kınayarak başlamak istiyorum. İslam’ın mukaddes emaneti olan Kudüs’ü savunmaya çalışan masumların katli milletimizin gönül dünyasında onulmaz yaralar açmıştır. Amerika destekli terörist İsrail’in planlı ve sistemli soykırım uygulamaları bütün Müslümanların yüreğini yakmıştır. Teröristleri destekleyenlere ve soykırıma sessiz kalan herkese bu utanç yetecektir. İnsanlık tarihine asla silinmeyecek kara bir leke olarak geçmişler ve her zaman lanetle anılacaklardır. Biz de katliamda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyoruz. Devletimizin 3 günlük millî yas ilânını ve Cuma günü öğleden sonra Yenikapı’da düzenlediği zulme karşı dev buluşmayı önemli ve yerinde bir karar olarak değerlendiriyoruz. Kardeş Kuruluşlarımız ile birlikte Yenikapı’da olacağımızı belirtiyor, din, dil, ırk, milliyet, siyasi görüş ve kültürel farklılık gözetmeksizin bütün dünya kamuoyunu zulme karşı bir araya gelmeye çağırıyoruz” dedi.  

 ERKEN SEÇİM KARARI MEMNUNİYET VERİCİ

Erken seçim kararı alınmasını memnuniyetle karşıladıklarını açıklayan TÜMSİAD, “3 Kasım 2019’da yapılacak seçimlerin yaklaşık bir buçuk yıl erkene alınarak 24 Haziran 2018’e çekilmesi memnuniyet vericidir. Seçim sürecinin uzaması nispeten ekonomik durgunluğa da yol açacaktı. Seçimin kısa sürede gerçekleşmesi ekonomik hareketliliği de peşinden getirecektir. Ülkemiz sanayi ve ihracata dayalı üreten bir ekonomi olma yolunda önemli adımlar atmaktadır. Bu adımların kesintisiz devam etmesi, istihdamın artması ve yeni iş kollarının açılması; yeni yatırımlar ve yatırımcılar için uygun ortamın var olması ile mümkün olacaktır. Ayrıca Dünyada ve bölgemizde tansiyon oldukça yüksektir. Hafta başında terörist İsrail’in yaptığı katliam bunun en yakın örneklerindendir. Uluslararası değişen dengeler ortamında devletimizin bekası ve milli-manevi değerlerimize etki edecek gelişmelere ancak siyasi ve güçlü bir yönetim sistemiyle duruş sergilenebilir. Siyasi netliğin kaynağı da seçimdir. Önümüzdeki süreçte anayasa değişikliği ile kabul edilen ve ülkemizin istikrarlı bir siyasi ve ekonomik yapıya kavuşmasının önünü açacak olan; Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne ait dinamiklerin en kısa zamanda yürürlüğe girmesi gerektiğini değerlendirmekteyiz. Yeni hükûmet sisteminin, devletin millet için var olduğu esası ile milletin devlet yönetiminde gerçek söz sahibi olmasını sağlayacağına, sadece seçkin ve imtiyazlı bir kesimi değil toplumun tamamını güvence altına alacağına, vesayet sistemine son vereceğine, sözü ve kararı gerçek sahibi olan millete tevdi edeceğine inanmaktayız”

KARDEŞLİK DUYGULARIYLA SANDIĞA GİDELİM

24 Haziran seçimlerinde Cumhur ittifakını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini vurgulanan açıklama şöyle devam etti: “TÜMSİAD, Semerkand Vakfı, Beşir Derneği ve Gençkon’la birlikte; yukarıda saydığımız gerekçelerle hükûmetimizin almış olduğu erken seçim kararının isabetli ve yerinde olduğu değerlendiriyor ve memnuniyetle karşılıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemine geçeceğimiz bu kritik dönemde, yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde; Cumhur İttifakı’nı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı destekleyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Milletçe bu süreçte geleceğimizle ilgili kararı verirken kardeşlik duygularımızı zedelemeyecek bir şekilde sandığa gidilmesini, bütün siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve basın - yayın organlarımızın birlik ve beraberliğimizi tesis edecek bir dil kullanmasını ümit ediyoruz” dedi.  

45 MİLYONLUK VURGUN

FETÖCÜ POLİSLERE BASKIN

‘KEŞKE BİZİMDE DÖVİZİMİZ OLSAYDI'

BU İŞYERİNDE AMERİKAN TIRAŞI YOK

‘İYİ Kİ BU MEMLEKETİN EVLADIYIM'

ÇERKESLER FESTİVALDE BULUŞTU

KALEKİM'İN BALOSB'YE DEV YATIRIMI AÇILDI

PROTOKOLDEN ANKARA ÇIKARMASI

MİLLİ İRADE MEYDANI'NDA DEMOKRASİ NÖBETİ

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

ŞAMLI PANAYIRI DOLU DİZGİN GEÇTİ

Foto Galeri