BSO BAŞKANI EĞİNLİOĞLU OLDU

Başarılı bir dört yıllık hizmet süresinin ardından aday olmayan İsmail Uğur’un olmadığı Balıkesir Sanayi Odası(BSO) seçiminde Hasan Eğinlioğlu’nun başkanlığındaki mavi listeyle, Selçuk Savaş’ın beyaz listesinin yarışında kazanan Eğinlioğlu oldu.

BSO Başkanı İsmail Uğur’un aday olmadığı seçimde sandık başına giden sanayiciler, önümüzdeki dört yıl için sanayi odasını yönetecek kadroyu seçti.  Geride kalan dört yılda büyük yatırımların gerçekleştiği Uğur dönemi sonrası BSO Başkanlığı için yapılan seçimde Hasan Eğinlioğlu’nun başkanlığındaki Hasan Eğinlioğlu ile Selçuk Savaş’ın başkanlığındaki beyaz listenin yarışı kazanan 17 meslek komitesinin hepsini kazanan Eğinlioğlu oldu. 17 meslek komitesinde 369 oda üyesinin oy kullandığı seçimde, birkaç komite haricinde Eğinlioğlu farklı sonuçlarla kazandı. Sabah saatlerinde başlayan BSO seçimleri, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Balıkesir Ticaret Odası seçimlerine göre daha sakin geçtiği gözlendi. BSO Başkanı İsmail Uğur’un katılmadığı seçimde başkan adayları Selçuk Savaş ve Hasan Eğinlioğlu, oy kullanmaya gelen üyelerle yakından ilgilendi.

CHP İL BAŞKANI SARI BSO SEÇİMİYLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Balıkesir Ticaret Odası seçimine göre Balıkesir Sanayi Odası seçimlerine siyasilerin ilgisinin az olduğu gözlenirken; seçimi tek takip eden siyasi parti temsilcisi CHP İl Başkanı Serkan Sarı oldu. CHP İl Başkanı Serkan Sarı, seçimin yapıldığı yerde Hasan Eğinlioğlu ve Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula ile uzun süre konuştukları gözlendi.

SEÇİM SONRASINDA İKİ ADAYDAN BİRLİK-BERABERLİK MESAJI

17.00’de sandıkların kapanmasının ardından yapılan sayımda Hasan Eğinlioğlu’nun başkanlığını yaptığı mavi listenin 17 meslek komitesinin hepsinde üstünlüğü sağlayıp seçimi kazanmasının ardından Eğinlioğlu ve rakibi Selçuk Savaş’la birlikte sahneye çıkıp birlik-beraberlik mesajı verdi.  Selçuk Savaş, seçimi kazanan Hasan Eğinlioğlu’nu tebrik edip yeni dönemde başarılar dilerken, bu tablo BSO üyeleri tarafından ayakta alkışlandı. 

EĞİNLİOĞLU: “BUGÜN BURADA KAZANAN VEYA KAYBEDEN YOK”

Balıkesir sanayi için önemli bir günü geride bıraktıklarını belirten Hasan Eğinlioğlu, seçimin son derece demokratik bir ortamda gerçekleştiğine dikkat çekti. Eğinlioğlu, “Çok nezih bir seçim yaşadık. Balıkesir sanayicisine yakışan bir seçim ortamı oldu. Neticede bir yola çıktık Balıkesir sanayisine faydalı olmak için. Bugün burada kazanan ya da kaybeden yok. ” dedi.

Çok Okunanlar

ESKİ EŞİ VE ARKADAŞINI BIÇAKLADI

ASRIN İŞADAMLARI DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBESİ KURULDU

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TEMMUZ MESAİSİNE DEVAM EDİYOR

“DOĞUM BORÇLANMASINDAKİ ADALETSİZLİĞİ GİDERİN”

MİLLİ İRADE MEYDANI'NDA DEMOKRASİ NÖBETİ

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

ŞAMLI PANAYIRI DOLU DİZGİN GEÇTİ

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

BİNLERCE BALIKESİRLİ ŞEHİDİMİZİ UĞURLADI

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

MİNİKLERİN FİNAL HEYACANI

Foto Galeri