Yerel

Yerel Haberleri

BÜYÜKŞEHİR'DEN 2. GÜNDOĞAN'A KAPALI PAZAR YERİ

13.04.2018 21:25

Altıeylül’e bağlı 2. Gündoğan Mahallesi’nde, Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin 600 metrekare alanda yapılması planlanan Kapalı Pazar yerinin temeli atıldı. Törende konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Esnafımız yazın güneşten, kışın kardan, yağmurdan korunmuş olacak.” dedi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Altıeylül İlçesi 2. Gündoğan Mahallesi’nde 5 bin 600 metrekare alanda yapılması planlanan Kapalı Pazar yerinin temeli törenle atıldı. Törende açılış konuşmasını Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı yaptı. 2018 yılının şantiye yılı olacağını ifade ettiğini hatırlatan Başkan Avcı “Bu beyanımız doğrultusunda projelerimizi art arda hayata geçiriyoruz. Malumunuz geçtiğimiz günlerde ilçemizin kurucu belediye başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu'nun girişimleriyle Hasan Can Kültür Merkezi'nin temelini yoğun bir katılımla attık. Bugün de Cuma Pazarı esnafımızın talepleri doğrultusunda; onların daha rahat, daha sağlıklı bir ortamda geçimlerini temin etmeleri amacıyla Pazar yerimizi kapalı bir Pazar haline getirmeye başlıyoruz. Böylelikle esnafımız yazın güneşten, kışın kardan, yağmurdan korunmuş olacak. 5600 metrekare alana sahip bu pazar yerimizde; 192'si sebze-meyve, 154'ü müstahsil, 72'si tuhafiye olmak üzere 418 esnafımız çalışmakta. Bu kardeşlerimize daha güzel bir çalışma ortamı olması için Büyükşehir Belediyemiz tarafından pazarımız kapalı hale getiriliyor.” dedi.

PAZAR ESNAFINA BEREKETLİ BOL KAZANÇLAR

Doğumdan ölüme, insana dair ne varsa biz orada olduklarına dikkat çeken Başkan Avcı “Belediyemiz orada. İnsanı, insan hayatını içeren her şeyi ihya etmezseniz; Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül'ü inşa edemezsiniz. Bu bilinç ile siz değerli vatandaşlarımızın her talebine hızla cevap veriyoruz. Devletin tüm hizmet kurumları bu amaç için var. Belediyeler bu amaç için var. Vatandaşımızın taleplerini yerine getirmek. Bizde bunu yapıyor; bu amaç için çalışıyoruz. Bu vesile ile katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, pazaryerimizde çalışan tüm esnaf kardeşlerime bereketli, helal ve bol kazançlar dilerim.” şeklinde konuştu.

HİZMET YARIŞINDAYIZ

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ise “Pazar yeri temel atma töreninde bir aradayız. 16 yıldır vermiş olduğunuz desteklerle sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Gerek hükümetimiz gerekse belediyelerimiz yerel yönetimlerimizle sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için bir yarış halindeyiz.” dedi.

2 BİN KİLOMETRE ASFALT SÖZÜ VERDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kendileri için bayram günü olduğunu ifade ederek “2 Gündoğan Mahallesi’ndeki yaptığımız seçim çalışmalarını hiç unutamıyorum. 1. gündem maddesi hep bu Pazar yerinin kapanmasıydı. Yağmurdan çamurdan ve yazında güneşin altından kurtulmak için ilk talepleriydi. Tabii ki zorluklarımız vardır, Altıeylül sıfırdan kurulmuş bir belediyeydi. Bir işe başlamanın zorlukları vardı projesi, ihalesiydi derken bugün hep beraber temelini atmak için bir aradayız. Büyükşehir Belediyesi olarak; 20 ilçemize hizmet etmek ve onların sorunlarını çözme noktasında ciddi gayretlerimiz var. Göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız projelerle öncelikle yaptığımız tespitte kamuoyu yoklamalarında 1. sıradaki problem yol ve asfalttı. 2 bin km yolu bu sene yapma sözü verdik. İhtiyaç ne varsa yapmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ERKEN BİTİRİLMESİ İÇİN SÖZ ALDI

Konuşmaların ardından Başkan Kafaoğlu Pazar yeri inşaatını yapacak firma yetkilisi ile pazarlık yaparak Ekim ayında tamamlanması gereken projenin daha önce yapılması için söz aldı.

Okunan duaların ardından Kapalı Pazar yerinin temel atma butonuna; Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya ve ilçe belediye başkanları birlikte bastılar. İHA

Bunları da Beğenebilirsiniz

KAZDAĞLARI ÇİÇEK AÇTI

TÜİK'in Yaşam Memnuniyeti Araştırması'nın sonuçları açıklandı

Sürmene'den iyi haber!

Yazıcıdan ev çıktı

İngiltere en iyi kebapçılarını seçti

Yaptığı çalışmalarla çığır açan Türk profesöre ABD'de büyük onur

Çok Okunanlar

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu
İstanbul'a yeni bir çocuk üniversitesi geliyor
Göçmenlere THY'den bilet müjdesi
Hamburgerin anavatanında gözleme
Karabük'te Beşiktaş'a coşkulu karşılama
FED Kupası'nda Türkiye, Portekiz'i 2-1 yendi

Ankara Marka Festivali kapılarını açtı

Teknoloji devlerini geride bıraktı

Otogazda indirim bekleniyor

Marmaris'in birbirinden güzel koyları

Burada çocuklar öğrendiklerini velilere öğretiyor

Beyaz eşya rekor kırdı

Son Eklenenler

Camilere standart geliyor
PokemonGo, 2016'da Facebook'u da salladı!
İşte Taksim'e yapılacak cami
Silivri'deki bu lisenin coğrafya dersliğinde yok yok
Türkiye cepten konuşmada Avrupa lideri
Kadın kursiyerlerden Halepli mültecilere yardım
Bağcılarlı amatör spor kulüplerine maddi yardım
Cep telefonuyla sperm yoğunluğunu ölçebilen test geliştirildi
İstanbul Boğazı'na arabalı vapur hattı çalışmaları tamamlandı