BÜYÜKŞEHİR'DEN 2. GÜNDOĞAN'A KAPALI PAZAR YERİ

Altıeylül’e bağlı 2. Gündoğan Mahallesi’nde, Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin 600 metrekare alanda yapılması planlanan Kapalı Pazar yerinin temeli atıldı. Törende konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Esnafımız yazın güneşten, kışın kardan, yağmurdan korunmuş olacak.” dedi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Altıeylül İlçesi 2. Gündoğan Mahallesi’nde 5 bin 600 metrekare alanda yapılması planlanan Kapalı Pazar yerinin temeli törenle atıldı. Törende açılış konuşmasını Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı yaptı. 2018 yılının şantiye yılı olacağını ifade ettiğini hatırlatan Başkan Avcı “Bu beyanımız doğrultusunda projelerimizi art arda hayata geçiriyoruz. Malumunuz geçtiğimiz günlerde ilçemizin kurucu belediye başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu'nun girişimleriyle Hasan Can Kültür Merkezi'nin temelini yoğun bir katılımla attık. Bugün de Cuma Pazarı esnafımızın talepleri doğrultusunda; onların daha rahat, daha sağlıklı bir ortamda geçimlerini temin etmeleri amacıyla Pazar yerimizi kapalı bir Pazar haline getirmeye başlıyoruz. Böylelikle esnafımız yazın güneşten, kışın kardan, yağmurdan korunmuş olacak. 5600 metrekare alana sahip bu pazar yerimizde; 192'si sebze-meyve, 154'ü müstahsil, 72'si tuhafiye olmak üzere 418 esnafımız çalışmakta. Bu kardeşlerimize daha güzel bir çalışma ortamı olması için Büyükşehir Belediyemiz tarafından pazarımız kapalı hale getiriliyor.” dedi.

PAZAR ESNAFINA BEREKETLİ BOL KAZANÇLAR

Doğumdan ölüme, insana dair ne varsa biz orada olduklarına dikkat çeken Başkan Avcı “Belediyemiz orada. İnsanı, insan hayatını içeren her şeyi ihya etmezseniz; Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül'ü inşa edemezsiniz. Bu bilinç ile siz değerli vatandaşlarımızın her talebine hızla cevap veriyoruz. Devletin tüm hizmet kurumları bu amaç için var. Belediyeler bu amaç için var. Vatandaşımızın taleplerini yerine getirmek. Bizde bunu yapıyor; bu amaç için çalışıyoruz. Bu vesile ile katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, pazaryerimizde çalışan tüm esnaf kardeşlerime bereketli, helal ve bol kazançlar dilerim.” şeklinde konuştu.

HİZMET YARIŞINDAYIZ

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ise “Pazar yeri temel atma töreninde bir aradayız. 16 yıldır vermiş olduğunuz desteklerle sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Gerek hükümetimiz gerekse belediyelerimiz yerel yönetimlerimizle sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için bir yarış halindeyiz.” dedi.

2 BİN KİLOMETRE ASFALT SÖZÜ VERDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kendileri için bayram günü olduğunu ifade ederek “2 Gündoğan Mahallesi’ndeki yaptığımız seçim çalışmalarını hiç unutamıyorum. 1. gündem maddesi hep bu Pazar yerinin kapanmasıydı. Yağmurdan çamurdan ve yazında güneşin altından kurtulmak için ilk talepleriydi. Tabii ki zorluklarımız vardır, Altıeylül sıfırdan kurulmuş bir belediyeydi. Bir işe başlamanın zorlukları vardı projesi, ihalesiydi derken bugün hep beraber temelini atmak için bir aradayız. Büyükşehir Belediyesi olarak; 20 ilçemize hizmet etmek ve onların sorunlarını çözme noktasında ciddi gayretlerimiz var. Göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız projelerle öncelikle yaptığımız tespitte kamuoyu yoklamalarında 1. sıradaki problem yol ve asfalttı. 2 bin km yolu bu sene yapma sözü verdik. İhtiyaç ne varsa yapmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ERKEN BİTİRİLMESİ İÇİN SÖZ ALDI

Konuşmaların ardından Başkan Kafaoğlu Pazar yeri inşaatını yapacak firma yetkilisi ile pazarlık yaparak Ekim ayında tamamlanması gereken projenin daha önce yapılması için söz aldı.

Okunan duaların ardından Kapalı Pazar yerinin temel atma butonuna; Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya ve ilçe belediye başkanları birlikte bastılar. İHA

Çok Okunanlar

ESKİ EŞİ VE ARKADAŞINI BIÇAKLADI

ASRIN İŞADAMLARI DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBESİ KURULDU

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TEMMUZ MESAİSİNE DEVAM EDİYOR

“DOĞUM BORÇLANMASINDAKİ ADALETSİZLİĞİ GİDERİN”

MİLLİ İRADE MEYDANI'NDA DEMOKRASİ NÖBETİ

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

ŞAMLI PANAYIRI DOLU DİZGİN GEÇTİ

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

BİNLERCE BALIKESİRLİ ŞEHİDİMİZİ UĞURLADI

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

MİNİKLERİN FİNAL HEYACANI

Foto Galeri