Çok Okunanlar

Yerel

ÇARŞIYA BAYRAM BEREKETİ GELDİ

Ramazan ayının bitip bayram sevincinin yaşanmasına kısa bir süre kala çarşı-pazarda bayram bereketi yaşanıyor. Balıkesir’in en işlek caddesi olan Milli Kuvvetler Caddesi’nde dün itibariyle trafiğe kapatılırken, bayram öncesinde yaşanan hareketlilik esnafın yüzünü güldürüyor.

Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlar bayram alışverişini yapma telaşına düşmeye başladı. Bayram öncesinde evlerindeki eksiklikleri tamamlamak isteyen vatandaşlar, başta şekerciler, tatlıcılar ve mağazalara akın etmeye başladı. Vatandaşın daha iyi şartlarda alışveriş yapması için Milli Kuvvetler Caddesi arife gecesine kadar trafiğe kapatılırken çarşıdaki hareketlilik esnafın yüzünü güldürdü.

“ASIL YOĞUNLUK ARİFE GÜNÜ YAŞANACAK”

Kadir Kesebir(Şekerci): Güzel bir Ramazan ayı geçirdik. İnsanlar birlik-bereket ve huzur içinde bir Ramazan geçirdi. Şimdi bu güzel ayı bayramla taçlandıracağız. Bayram öncesinde yavaş yavaş yoğunluk başladı. Asıl yoğunluğun ise arife günü olacağını düşünüyorum. Hafta başından bu yana satışlarda kıpırdanma hissedildi. Özellikle arife gününün yoğunluğunu yaşamak istemeyen vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılıyor. Bayram şekerlerinin kilosu 15 liradan satıyoruz. Uygun fiyattan satış yaptığımız için herkes istediği kadar şeker alabiliyor.

“BAYRAMIN BEREKETİNİ HİSSEDİYORUZ”

Gürkan Yakal (Şekerci):  Ramazan ayının son iki haftasından bu yana bayram hazırlıkları başladı. Biz bunu yaptığımız işlerde gözlemleme fırsatı bulduk. Son bir haftada ise taleplerimiz baya bir arttı.  Bayramın bereketini yaptığımız işlerde hissediyoruz. Şekerleri kilosu 15 liradan satıyoruz. Hepsi gerçek şekerden üretilme ve insanlarımızın gönül rahatlığıyla tüketebileceği şekerler.

“GEÇEN YILA GÖRE İŞLERİMİZ DAHA İYİ”

Melek Karatahta(Tatlıcı): Bu yıl işlerimiz geçen yılın Ramazan ayına göre daha iyi. Bu sene Ramazan Bayramı’nın uzun olmaması ve insanların tatile gitmemesinden dolayı bayramı evlerinde geçirecekler. Bu sene işlerimiz üç- dört kat arttı. Bayram tatlısı baklavaların kilosu 45- 50- 60 liradan satıyoruz. En pahalı ürünümüz kilosu 110 lira olan fıstık sarma. Fıstık ve cevize zam gelmesine rağmen baklavaya rağbet iyi durumda. Arife günü geç saatlere kadar siparişleri ve vatandaşlarımızın taleplerine karşılık vereceğiz.

“ARİFEYİ BEKLİYORUZ”

Serpil Kırhanlı(Çikolatacı): Bayram hareketliliğini daha hissedemedik. Bizim sattığımız ürünler şekerlere göre daha pahalı olduğundan satışlarımız çok hızlı olmasa da arife günü işlerimizin artacağını düşünüyorum. Çikolatalarımız 25 liradan başlıyor, 120 liraya kadar var. Yine de vatandaşlarımızın belli bölümü şeker yerine çikolata almayı tercih ediyor. Arife akşamı geç saatlere kadar halkımıza hizmet vereceğiz” dedi.

 EMEKLİ İKRAMİYELERİ PİYASAYI HAREKETLENDİRDİ

Hikmet Karaman(Ayakkabıcı): Bayram hareketliliği son 10 gündür iyi gidiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere bin lira ikramiye vermesiyle birlikte çarşı pazara hareketlilik geldi. Esnafın işleri arttı. Emekli vatandaşlarımız aldıkları ikramiyeleri çocuklarına, torunlarına yakınlarına hediyeler aldı. Yani bu paralar piyasaya girdi. Vatandaşlarımız kendi bütçeleri doğrultusunda alışverişini yapıyor ve bayrama hazırlanıyor.

İŞLERİMİZ ARTTI

Ahmet Şener Işık( Kahveci): 11 ayın sultanı Ramazan ayını geride bıraktığımız ve bayrama ulaşmak için geri sayıma geçtiğimiz bu günlerde çarşı da bereketlendi. İnsanlar bayramda evinde ağırlayacağı misafirine şeker-tatlı-kolonya-kahve ikram etmek için alışverişini yapıyor. Kahve bayramların olmazsa olmazları arasındadır.  Bizimde kahve satışlarımız diğer günlere göre arttı. Bu özel güne kahvesiz girmek istemeyenler bu ihtiyacını karşıladı.

45 MİLYONLUK VURGUN

FETÖCÜ POLİSLERE BASKIN

‘KEŞKE BİZİMDE DÖVİZİMİZ OLSAYDI'

BU İŞYERİNDE AMERİKAN TIRAŞI YOK

‘İYİ Kİ BU MEMLEKETİN EVLADIYIM'

ÇERKESLER FESTİVALDE BULUŞTU

KALEKİM'İN BALOSB'YE DEV YATIRIMI AÇILDI

PROTOKOLDEN ANKARA ÇIKARMASI

MİLLİ İRADE MEYDANI'NDA DEMOKRASİ NÖBETİ

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

ŞAMLI PANAYIRI DOLU DİZGİN GEÇTİ

Foto Galeri