Çok Okunanlar

Yerel

HER ŞEY ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLSÜN DİYE

Önceliğini çocuklardan yana belirleyen Altıeylül Belediyesi, Altıeylül Gelişim Merkezi’ne bağlı giyim mağazasında sponsorlarından aldığı desteklerle çocukları sevindirdi. Bayram öncesi 1041 çocuğun yüzünü güldürdü

2017 yılından itibaren ALGEM Bünyesinde hizmet veren Giyim Mağazası her yaştan, erkek ve kadın olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşın ihtiyacını karşılamaya hazır. 2. el ve sıfır kıyafet dağıtımı olarak kurulan Giyim Mağazası; kamu kurum kuruluşları ve firma sahipleri ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda bağış yoluyla verilen sıfır kıyafetler ile hizmet vermeye başladı.

İLK ETAP İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

Balıkesir firması Uçarlar Giyim Sanayii ile başlayan ilk etap kıyafet bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Sonrasında; Altıeylül Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Altıeylül Kaymakamlığınca başlatılan çalışma ile LC Waikiki firması tarafından 2 tır dolusu 60 bin parça giyim eşyası ALGEM Giyim Mağazası’nda ihtiyaç sahiplerini bekliyor.

BAYRAM ÖNCESİ ÇOCUKLAR SEVİNECEK

ALGEM tarafından yapılan İnceleme ve Değerlendirme Kurulunca verilen karar doğrultusunda; 250 öksüz ve yetim ile 841 ihtiyaç sahibi çocuğun bayram öncesi kıyafet ihtiyaçları ALGEM bünyesindeki giyim mağazasından karşılanmaya başladı.

ALGEM’İN BÜTÇESİ 10 ARTIRILDI

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, şunları söyledi:

“Sosyal belediyeciliği önemsiyoruz. Özellikle Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) bizim gözbebeğimiz. Bütçesini 10 kat artırdık. Altıeylül sınırlarında dokunmadığımız ihtiyaç sahibi kalmasın istiyoruz. Sosyal Marketimizin yanı sıra, Giyim Markette de büyük ilerleme kat ettik. 2018 başlarında 250 yetim ve öksüz çocuğumuz olmak üzere 841 ihtiyaç sahibi çocuğumuzun kışlık kıyafet ihtiyaçlarını karşılamıştık. Şimdi ise, müracaatlarımız doğrultusunda LC Waikiki firmasından 2 tır dolusu 60 bin parça giyim eşyasını Giyim Marketimiz aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bayram; evlatlarımızın yüzü gülsün, boynu bükük kalmasın, çiçek gibi giyinsinler, anne ve babalar yokluk karşısında ezilmesin istiyoruz. Nerede bir mazlum, ihtiyaç sahibi varsa ona dokunmak, mağduriyetini gidermek boynumuzun borcu. Bu vesile ile tüm İslam Aleminin ve vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar, huzur ve kardeşlik içinde sevgi ikliminin hâkim olduğu nice bayramlar dilerim.”  

45 MİLYONLUK VURGUN

FETÖCÜ POLİSLERE BASKIN

‘KEŞKE BİZİMDE DÖVİZİMİZ OLSAYDI'

BU İŞYERİNDE AMERİKAN TIRAŞI YOK

‘İYİ Kİ BU MEMLEKETİN EVLADIYIM'

ÇERKESLER FESTİVALDE BULUŞTU

KALEKİM'İN BALOSB'YE DEV YATIRIMI AÇILDI

PROTOKOLDEN ANKARA ÇIKARMASI

MİLLİ İRADE MEYDANI'NDA DEMOKRASİ NÖBETİ

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

ŞAMLI PANAYIRI DOLU DİZGİN GEÇTİ

Foto Galeri