JANDARMA TEŞKİLATI 179 YAŞINDA

Jandarma Teşkilatı’nın 179. yılını kutlayan Vali Ersin Yazıcı “Huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki en temel unsurlardan olan Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.” dedi

Vali Ersin Yazıcı, Jandarma Teşkilatı’nın 179. (14 Haziran 1839) kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Yazıcı mesajında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bağrından çıkmış İçişleri Bakanlığımıza bağlı kahraman Türk Jandarması’nın, kırsalda asayiş ve güvenliğin sağlanmasında önemli görevler üstlendiğini ifade etti.

HUZUR VE GÜVENLİĞİN TEMİNATI

Jandarmanın hizmetlerine vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, Jandarmanın ülke genelinde halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması yönünde önemli hizmetler ifa ettiğini belirterek "Emniyet Teşkilatı’yla birlikte toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki en temel unsurlardan olan Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Jandarma Teşkilatımız, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin; sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması yönündeki hizmetleri ile milletimizin takdirini kazanmıştır. Her geçen gün kendisini geliştirerek ülkemizde huzur ve güvenliğin temininde çok takdir edilecek bir yere ulaşmıştır. İlimizde de Jandarma Teşkilatı büyük bir fedakârlıkla gayretle vazife icra etmektedir. " dedi.

“HİÇBİR TEHDİDE BOYUN EĞMİYORLAR”

Jandarmanın sorumluluk alanının büyüklüğüne karşın 179 yıllık birikimi ile üstlendiği tüm görevleri başarıyla yerine getirdiğini belirten Vali Yazıcı "Binlerce yıldır bu topraklar üzerinde; barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşayan vatandaşlarımızın, huzur ve güvenliğinin sağlanmasında bu güne kadar hiçbir tehdide boyun eğmeden görevini yerine getiren kahraman jandarmamızın, bundan sonra da üstlendiği zorlu görevi başarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Jandarma Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, görevleri sırasında şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizi; rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm Jandarma Teşkilatı’na başarılar diliyorum." dedi.

Çok Okunanlar

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

YILMAZ: BALIKESİR'İ HER YERDE ÖVÜN

MAYIS AYINDA 2 BİN 636 KONUT SATILDI

YOL VERME TARTIŞMASI MEYDAN DAYAĞINA DÖNDÜ

BİNLERCE BALIKESİRLİ ŞEHİDİMİZİ UĞURLADI

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

MİNİKLERİN FİNAL HEYACANI

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

BALIKESİR BİZİ YALNIZ BIRAKMAZ

HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ ALMANYA'YA TAŞTI

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

AYDINLIK GELECEK, GENÇLERLE GELECEK

İPLERDEN SANAT ESERLERİ YARATTILAR

KARESİ'DEN UÇURTMA ŞENLİĞİ

Foto Galeri