MEHMET VEHBİ BOLAK TEKNİK VE MESLEKİ LİSESİ’NDE BENGİ BULUŞMASI

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’de eğitimin niteliğini ve kalitesini artırmak amacıyla sürdürülen BENGİ Projesi kapsamında, Mehmet Vehbi Bolak Teknik ve Mesleki Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi

Ziyarette ilk olarak Vali Ersin Yazıcı’yla birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, Basın İl Kurumu (BİK) Müdürü Tahsin Şahin, basın mensupları öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldı. Kitap okuma saatinin ardından öğrencilerle sohbet eden Vali Ersin Yazıcı; Balıkesir’de bir ay sonra ilk kitap fuarı etkinliğini gerçekleştireceklerini ifade ederken, Ekim ayında kapsamlı bir fuar planladıklarını ifade etti. Mesleki ve teknik eğitimin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı “Her ne mesleği icra edecekseniz mutlaka o mesleğin eğitimini almalısınız.” dedi.

“İSTANBUL’DA OKUMAK HAYALİMDİ”

Vali Yazıcı “Bu yüzyılda artık bütün meslekler, mesleki okullarda öğretilecektir.” dedi. Öğrencilere hayallerini ve hedeflerini soran Vali Ersin Yazıcı, kendisinin de öğrencilik yıllarında hedefinin üniversite eğitimini İstanbul’da yapmak olduğunu söyledi. Yazıcı “Ortaokul ve lisede hayalim üniversiteyi İstanbul’da okumak vardı. Tek hayalim buydu.  Ortaokuldayken İstanbul’a gitmiş ve İstanbul’a hayran kalmıştım. Nitekim üniversite sınavlarında bir tercih haricinde tüm tercihlerimi İstanbul yaptım. Köylü bir ailenin çocuğuydum ve bütçemiz İstanbul’da eğitim görmeye uygun olmamasına rağmen İstanbul’u kazandım. Öğrenciyken de hem eğitimimi sürdürürken hem de çalışıp hayatımı idame ettim. Harçlığımın yüzde 70’ni çalışarak kazanıyordum.” dedi.  

EN İYİ DOST KİTAPLAR

Dostluk üzerine de öğrencilerin görüşlerini alan Vali Yazıcı “Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız." şeklinde konuştu.

Çok Okunanlar

ESKİ EŞİ VE ARKADAŞINI BIÇAKLADI

ASRIN İŞADAMLARI DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBESİ KURULDU

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TEMMUZ MESAİSİNE DEVAM EDİYOR

“DOĞUM BORÇLANMASINDAKİ ADALETSİZLİĞİ GİDERİN”

MİLLİ İRADE MEYDANI'NDA DEMOKRASİ NÖBETİ

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

ŞAMLI PANAYIRI DOLU DİZGİN GEÇTİ

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

BİNLERCE BALIKESİRLİ ŞEHİDİMİZİ UĞURLADI

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

MİNİKLERİN FİNAL HEYACANI

Foto Galeri