Çok Okunanlar

Yerel

ÖNCELİĞİMİZ ESNAFIMIZ

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, seçim çalışmaları kapsamında Savaştepe’de vatandaşlara partisinin seçim bildirgesini anlattı. Çarşı ve sanayi esnaflarını ziyaret eden Akın, esnaflara seçim bildirgesinde öncelik verdiklerini belirtti

CHP Balıkesir Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı  Ahmet Akın, çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. Akın, gittiği yerlerde büyük coşkuyla karşılanıyor. Tüm Balıkesirliler tarafından sevilen Akın’ın salı günkü rotası Savaştepe oldu. İlk olarak Savaştepe çarşı esnafını ziyaret eden Akın; hayırlı işler dileyerek, esnaflara seçim bildirgesinde öncelik verdiklerini söyledi. Akın “Esnafımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Bu düzeni değiştireceğiz.” dedi.

“ÜNİVERSİTE VE SANAYİ İŞ BİRLİKLERİ KURACAĞIZ”

Akın, sonrasında Savaştepe sanayi esnafını ziyaret etti. Milletvekili Akın “Sanayiciler, istikrarsız dış politika yüzünden pazar kaybediyor. Küresel rekabet avantajını yitiriyor. Tek adam yönetimi altında Türkiye; yatırımsızlık, üretimsizlik yanı sıra kötü yönetime de mahkum edildi. Sarayın yarattığı ranta ortak olan % 1, toplumun % 99’una sırtını dönmektedir. Yeni teknolojiler ve dijital dönüşümün başlattığı 4. Sanayi Devrimi, dünya toplumlarının geleceğini şekillendirirken, ülkemize de büyük fırsatlar sunmaktadır. Hem yetkinlikleri geliştirmek, hem istihdamı artırmak hem de yetenek uyumsuzluğunu, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu yetkinlikler ile mevcut iş gücünün yetkinlikleri arasındaki farkı gidermek için daha güçlü ve etkin, üniversite ve sanayi iş birlikleri kuracağız. Yerli sanayicilerin ve tütün üretici kooperatiflerinin, tütün mamulleri üretmelerini engelleyen kapasite sınırlamasını düşüreceğiz. Yüksek teknoloji kullanımı, katma değeri yüksek üretimi ve düşük enerji tüketimini destekleyen sanayi ve teknoloji politikası izleyeceğiz.” dedi.

“İŞ GARANTİLİ YATILI LİSELER YAYGINLAŞACAK”

Akın sözlerine şu şekilde devam etti:

“Organize Sanayi Bölgeleri’nde iş gücü talebi doğrultusunda iş garantili yatılı teknoloji liselerini ve mesleki liselerini yaygınlaştıracağız. OSB yöneticilerinin Teknoloji Liseleri’nin yönetim kurullarında temsil edilmelerini sağlayacağız. Bu sayede, sanayi ve eğitim sistemi arasındaki bağları güçlendireceğiz. Aynı alanda iş yapan esnafın çarşılar ve sanayi siteleri halinde örgütlenmesine destek olacağız. Ortak malzeme ve hizmet kullanımı ile giderlerini düşüreceğiz.” dedi.

Akın, sonrasında Sarıbeyler ve Söğütçük Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.  

45 MİLYONLUK VURGUN

FETÖCÜ POLİSLERE BASKIN

‘KEŞKE BİZİMDE DÖVİZİMİZ OLSAYDI'

BU İŞYERİNDE AMERİKAN TIRAŞI YOK

‘İYİ Kİ BU MEMLEKETİN EVLADIYIM'

ÇERKESLER FESTİVALDE BULUŞTU

KALEKİM'İN BALOSB'YE DEV YATIRIMI AÇILDI

PROTOKOLDEN ANKARA ÇIKARMASI

MİLLİ İRADE MEYDANI'NDA DEMOKRASİ NÖBETİ

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

ŞAMLI PANAYIRI DOLU DİZGİN GEÇTİ

Foto Galeri