Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından, 'İyiye, doğruya, güzele' sloganı ile bu yıl 38.'si verilen Türkiye Fair Play Ödülleri’nin kazananları açıklandı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından, 'İyiye, doğruya, güzele' sloganı ile bu yıl 38.'si verilen Türkiye Fair Play Ödülleri’nin kazananları açıklandı. Büyük ödüller 'kariyer dalında' milli cimnastikçi İbrahim Çolak, 'davranış dalında' Galatasaray SK U13 futbolcusu Beknaz Almazbekov, 'tanıtım dalında' Spor Yazarı Fehmi Özgüler’e verilirken; Toplumsal Fair Play Ödülleri'ni TEMA Vakfı ve Balıkesir Liseliler Derneği kazandı.
  Fair Play'i yansıtan davranış ve projeleriyle 14 kişi ve kuruluş ödül alırken, Covid-19  tedbirleri kapsamında bu yıl ödül töreni düzenlenmeyecek.
  TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Türkiye Fair Play Ödülleri’ne ilişkin yaptığı  açıklamasında, “Fair - Play değerleri bir yaşam felsefesi haline getiren kişi ve kuruluşları  topluma örnek göstermek ve ilham olmalarını sağlamak amacıyla verdiğimiz Türkiye Fair Play Ödülleri’ni birbirinden kıymetli davranış ve projeleriyle kazanan kişi ve kuruluşları gönülden kutluyorum” dedi.
  TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ise, “TMOK olarak Türkiye’nin dört bir yanına yaymaya çalıştığımız Fair - Play ruhunun en iyi temsil edildiği davranış ve projeler Türkiye Fair Play Ödülleri sayesinde onurlandırılıyor, birer rol model olarak sunuluyor. Tüm ödül kazananları kutluyor, ülkemizde Fair - Play’in bir yaşam biçimi olarak benimsenmesini temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.
  Türkiye Fair Play Ödülleri kazananları şöyle:
  
  Sportif Fair Play Kariyer Dalı
  Büyük Ödül: İbrahim ÇOLAK - Milli Cimnastikçi
  Şeref Diploması: Dr. Ozan BALCI - Tokat Valisi
  Şeref Diploması: A Milli Kadın Voleybol Takımı
  Kutlama Mektubu: Dr. Aynur Onur ÇİFTÇİ - Yazar
  
  Sportif Fair Play Davranış Dalı
  Büyük Ödül: Beknaz ALMAZBEKOV - Galatasaray U14 Futbolcusu
  Şeref Diploması: Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Judo Takımı
  Şeref Diploması: Galatasaray U10 ve Fenerbahçe U9 Futbol Takımları
  
  Sportif Fair Play Tanıtım Dalı
  Büyük Ödül: Fehmi Özgüler - Spor Yazarı
  Şeref Diploması: Güven Gündüz - Basketbol Antrenörü
  Şeref Diploması: Timuçin Nalbant - TRT Muhabiri
  Kutlama Mektubu: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
  
  TMOK 2019 Toplumsal Fair Play Ödülü
  TEMA Vakfı
  Balıkesir Liseliler Derneği İHA