Koronavirüsü teşhisi konulan ve ikametlerinde olması gereken 19 kişi, karantina kurallarına riayet etmediklerinden dolayı KYK Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdu’nda zorunlu karantinaya alındı.

Kurallara uymayıp toplum sağlığını tehdit eden 19 kişinin yanı sıra Balıkesir’de geçici sebeple bulunan ve uygun yeri bulunmayan  31 vakada zorunlu karantinaya alındı. 

Koronavirüsü testi pozitif çıkan 19 kişi sorumsuz davranarak izolasyon kurallarına uymaması sonucu zorla yurda kapatıldı. Covid teşhisi konulan ve ikametlerinde zorunlu karantinada olması gereken 19 kişiyle birlikte Balıkesir’de geçici sebeple bulunan ve uygun yeri bulunmayan 31 vakayla birlikte toplam 50 kişi KYK Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alındı. Ayrıca Balıkesir Valiliği tarafından yapılan denetimlerde 169 işyerine ve 3 bin 606 kişiye toplam 3 milyon 603 bin 65 lira para cezası uygulandı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
 Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de bir salgın halinde olan korona virüsle mücadele kapsamında izolasyon kurallarına uymayan ve çeşitli nedenlerle izolasyon için uygun yeri olmayan kişilere ilişkin Vali Hasan Şıldak sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda; “Covid-19 vakası tanısı konulmuş ve temaslı olarak ikametlerinde izolasyonda olması gerektiği halde bu kurala aykırı hareket ederek dışarı çıkan 19 kişi, ayrıca Balıkesir'de geçici nedenlerle bulunduğundan izolasyon için uygun yeri bulunmayan 31 kişi olmak üzere toplam 50 kişi, 22 Eylül Salı günü itibariyle İl Merkezinde bu amaçla tahsis edilen Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdunda zorunlu barınmaya tabi tutulmaktadır” açıklaması yapıldı.