Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi A grubunda 11. Hafta ve ilk devrenin son maçında grup lideri Edremit Belediyesi Altınolukspor grubun iddialı ekiplerinden biri olan Karşıyaka’yı Güre Atatürk Spor Salonu’nda konuk etti.

Aldığı 3-0’lık galibiyet ile A grubu ilk devre maçlarını lider olarak tamamladı.19 Aralık Cumartesi günü oynanan bu maç voleybolu seven ve yakından takip eden çoğu kişinin “Karşıyaka” nın favori olduğu ve maçı 3-0 ya da 3-1 gibi kazanacağı konusundaki tahmin ve umutlarını boşa çıkartan ve voleybolun bir takım oyunu ve sonucun ne olacağının asla tahmin edilemez olduğunun adeta dersini verir nitelikteydi.

Karşılaşmaya konuk ekip Karşıyaka’nın servisi ile başlandı. Daha setin başında bu maçın favorisinin kendilerinin olduğunu kanıtlamak istercesine bir çaba içerisine giren Karşıyaka, setin başından itibaren gücünü göstermek istercesine, gerek attıkları etkili servisler ile gerekse Altınoluk sahasından kendilerine dönen topları olumlu kullanarak maçın henüz başında müthiş bir seri yakalayarak 3-7 öne geçti. Bu süre o kadar kısa geçildi ki, daha maçın başında tempolu ve seyir zevki yüksek bir maç olacağını hissettirdi. 

 Altınoluk 4. Sayısını aldığında Karşıyaka 8. Sayıda idi. Bu andan itibaren servise geçen Orta Oyuncu Buse Serbest’in neredeyse karşılanması imkânsız şekilde kullandığı servisler ile Karşıyaka’yı resmen manşet karşılama bunalımına sokması, bu set için Karşıyaka açısından sonun başlangıcı oldu. 

Attığı servisler ile etkili olan ve Karşıyaka tarafında olumsuz alınan manşetlerden devam eden zayıf organize ataklar alan Edremit BLD. Altınolukspor’un savunma alanında bulunan oyuncular takımın pasörü Duygu Ertaş Yüncü’ye olumlu toplarla Duygu da kendi alanına gelen bu olumlu topları, takımın hücum oyuncularına altın tepside sunmaya başladı ve oyun bu paslar ve devamında ölümcül hücumlar ile taçlandı.  Altınolukspor üst üste hücumlar ile durumu 25-12 ve 3-0 set skoruna taşıdı. A grubunun en önemli ve zor maçını ve ilk devreyi galibiyet ile kapattı.

Edremit Belediyesi Altınolukspor oyuncuları maç sonunda bu muhteşem galibiyeti Covid-19 hastalığına yakalanan ve sağlığına kavuşan Kulüp Başkanı Sevgili Filiz Sırma ULUÇ’un yanına giderek sevgi gösterilerinde bulunarak armağan ettiler.