Balıkesirspor, IFC kuruluşunun futbolcu piyasa değer hesaplamaları araştırmasında TFF 1. Lig'de bulunan 18 takım arasında kadro değeri en düşük 17. takım oldu. TFF 1.Lig’in en değerli kadrosuna sahip takımı ise Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın başında olduğu Samsunspor (7 milyon 880 bin Euro) olarak görünüyor.

Mali ve ekonomik sorunlarla boğuşan Balıkesirspor TFF 1. Lig'in en düşük maliyetli kadrolarından birine sahip. Yapılan araştırmalara göre 1. Lig'te piyasa değeri 1 milyon Euro olarak belirlenen 20 yaşındaki futbolcunun adı birçok takımın transfer listesinde yer alıyor.
  TFF 1.Lig’in en değerli kadrosuna sahip takımı ise Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın başında olduğu Samsunspor (7 milyon 880 bin Euro) olarak görünüyor. Samsunspor’u, Adana Demirspor, Altınordu, Altay, İstanbulspor, Ümraniyespor, Giresunspor ve Boluspor takip ediyor. Ligin en düşük bütçeli takımları ise sırasıyla, Eskişehirspor, Balıkesirspor ve Ankaraspor. Balıkesirspor, son yılların en düşük bütçeli kadro değerine sahip takımı ile mücadele ediyor.