.Yeni icatlar neden yapılır? Neden bir insan işini kolaylaştırmak için bir icat yapar biliyor musunuz? Tembellikten dolayı.

Yeni icatlar neden yapılır? Neden bir insan işini kolaylaştırmak için bir icat yapar biliyor musunuz? Tembellikten dolayı. Tembellik insanı icada götürür. İcat yapayım ki işlerim kolaylaşsın, ben hep oturayım, hiç iş yapmayayım diye düşünen insanlar icat yapar. İşlerin kolayına kaçmak, emek vermemek işleri bozar. Emek vermeden bir iş yaparsanız emeğinizin karşılığını alamazsınız. Kimse emek vererek yaptığı bir işin karşılıksız kalmasını istemez. Maalesef ki teknolojinin de gelişmesiyle insanlar artık tembelliğe daha çok yöneldi. Eskiden bir konu için kütüphaneye gidilip binlerce kitap, ansiklopedi arasından o konuyu bulup yazmak için uğraşırdık. Aradığımız konuyu bulana kadar farklı konular görürdük ve ne olduklarını merak edip öğrenirdik. Şimdi ne kütüphane, ne kitap, ne de ansiklopedi. Şimdi sadece telefon, bilgisayar. İstediğiniz konuyu yazıyorsunuz ve sadece sizin yazdığınız konuyu buluyor. Yani bir konuyu ararken o konu dışında bir sürü konu öğrenmek yerine sadece tek konuyu öğreniyoruz. Teknoloji ne kadar işleri kolaylaştırsa da insanları tembelliğe yönlendirdi. Tembellik hareketi kısıtladığı için tembellik hastalığının yanında birden çok hastalıkta meydana gelebilir. Tembellik iyi bir şey değildir. İşlerimizde hiçbir zaman kolaya kaçmamalıyız. Uğraşıp emek vermeliyiz.

Teknoloji bir ülkenin gelişimi için önemli bir yere sahip. Teknolojiyi kötülediğimi düşünmeyin. Sadece daha çok araştırmanın yerine geçtiği için kızgınlığım. Benliğimizi kaybediyoruz. Okumayı, araştırmayı bırakıyoruz. Oysa tüm bunların yanındaek olarak hayatımıza girmiş olsaydı ve dozunda, gerektiği yerde kullanılsaydı, her şey daha iyi olabilirdi.

Teknoloji bırakın hayatımızda hep var olsun. Ama benliğimizi kaybetmemek için, okumaktan ve araştırmaktan asla geriye kalmayalım.