Sosyal medya biz insanlar için birer yaşam kaynağı haline gelmiş bulunmakta... Sevdiklerimizle oradan haberleşiriz, tüm haberlere oradan ulaşırız. İyi veya kötü tüm bilgileri ediniriz. Son zamanlarda sosyal medyaya girdiğimde farkettiğim tek bir şey var ki sürekli aynı haberl çıkıyor insanın karşısına. Gündem korona virüsü!

Tabiki de gündemde ne varsa o konuşulacak buna lafım yok. Ama kimin yazdığına inanacağımızı bilemiyoruz. Çoğu kaynak yalan haber çıkartıyor. Bir de insanları galeyana getirme olayı var. Evet bu hayatımıza giren ve tüm insanlığın hayatını alt üst eden virüsten korkmak gerekli. Çünkü gerçekten zayıf bünyeler için ölüme kadar yolu var. Her gün sağlık bakanı bizlere vaka ve ölüm sayısını bildiriyor. Bu gerçek varken neden vurdumduymaz şekilde hareket edelim?

Tedbir almak tamamen bizlerin elinde. Evinden çıkma zorunluluğu olmayan insanların evde kalması gerekli. Maalesef ki genç yaştaki insanlar virüsü taşıma görevini üstlenmekte. Bu yüzden evde yaşayanlarla bile aramıza mesafe koymamız şart.

Yalan yanlış haber yapıp da insanları galeyana getirmek yerine doğru bir şekilde nasıl atlatabileceğimiz üzerine durulsa daha iyi olurdu. Bu virüs bizleri korkuttukça evde olan çocuklar da bizimle beraber korkuyor. Bu onların psikolojilerine fazlasıyla etki edecek. Yarın bir gün her şey düzeldiğinde, dışarıya adım atmaya başladığımızda hiç bir insanın normal bir psikolojide olacağını düşünmüyorum.

Büyükler o psikolojiden bir şekilde çıkar. Ama o çocukların her zaman içinde bir yerlerde biz iz kalacak. Herkesin ağzı var konuşuyor derler ya hani, konuşurken o sözlerimizi dikkatli seçelim. Tedbiri de asla elden bırakmayalım. Sağlıcakla kalın...