Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, DSİ Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Altıeylül Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Munis ve Altıeylül Belediye Başkan Yardımcıları Altıeylül Belediyesi’nde tarımsal sulama ile ilgili düzenlenen istişare toplantısında muhtarlar ile bir araya geldiler.

Altıeylül Belediyesi, ilçedeki tarımsal verimliliği arttırmak için girişimlerde bulundu.  Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, DSİ Bölge Müdürü Nazmi Koçak, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Münis, belediye başkan yandımcıları ile birlikte tarımsal sulama ile ilgili düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda tarım şehri olan Altıeylül’e planlanan tarımsal sulama sistemleri, kanallar, yatırımlar ve tarımsal alanların daha işlevsel kullanımı açısından verimli bir toplantı olarak tamamlandı.

 

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ VE DSİ MÜŞTEREK ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEK

Tarıma ve çiftçiye değer verdiklerini belirten Başkan Avcı, tarımsal üretime her alanda desteğini göstermeye devam ederken Altıeylül Belediyesi bünyesinde de tarımsal faaliyetler ile ilgi birçok proje yürütüldüğünü kaydetti. Altıeylül’ün kırsal mahalleleri arasında yer alan Nergiz Mahallesi’nde bulunan ve Altıeylül Belediyesi tarafından işletilen tarımsal alanda da tarıma ve çiftçiye örnek olacak faaliyetler aralıksız sürdürülüyor. Tarımsal verimliliği arttıracak konularda Muhtarlar ile bir araya gelen ve toplantının ardından konuşan Başkan Avcı “DSİ Bölge Müdürümüz Nazmi Koçak, İlçe Başkanımız Ömer Munis, Başkan Yardımlarımız ve muhtarlarımızla birlikte verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Tarımsal alanlarımız için hayati öneme sahip sulama sistemleri, DSİ Bölge Müdürlüğü’müzle müşterek yapacağımız çalışmalar ve Altıeylül’ümüze yapılacak birçok yatırımla ilgili istişarelerimizi gerçekleştirdik. Katılım sağlayan DSİ Bölge Müdürümüze ve değerli muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.