Bornova Belediyesi ile Susurluk Belediyesi arasında işbirliği ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Bornova Belediyesinde düzenlenen protokol imza törenine Susurluk Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ümit Bekir Barut, Susurluk Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Sarı, İzmir Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Jak Eskinazi ile çok sayıda davetli katıldı.

İki şehir arasında farklı işbirliği alanlarını derinleştirmek, genişletmek ve canlandırmak amacıyla imzalanan protokolde konuşan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ; “Değerli belediye başkanımızla böyle bir işbirliği protokolü imzalamaktan çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Bugün MTK Derneği desteğiyle Susurluk Ömür-Üreten Kadınlarına dikiş makineleri ve kumaş tedariki sağladık. Susurluk Belediye Başkanımız Nurettin Güney ve MTK Yönetim Kurulu Üyesi Jak Eskinazi’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney de imza töreninde yaptığı konuşmada iki şehir arasında dostluk, kardeşlik, ekonomik ve sosyal dayanışma doğacağını, bunun da oldukça önemli olduğuna vurgu yaparak, “bugün atılan imzalar ile de ikili ilişkilerin daha iyi bir şekilde devam ettirileceğine inandığını kaydetti.

Samimi bir sohbetin gerçekleştiği ziyaretin sonunda her iki başkan da birbirlerine günün anısına hediyeler vererek, Bornova Belediyesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.