Cumhuriyetin 100.

Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde Burhaniye’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolu dolu etkinliklerle gerçekleşecek. Burhaniye Belediyesi ve kaymakamlığın ortaklaşa hazırladığı sportif faaliyetler ve yarışmalarla 7’den 70’e her yaş grubuna hitap eden aktiviteler yer alacak.
100. yıl etkinlikleri çerçevesinde, uçurtma şenliği, sergiler, kurumlar arası voleybol, kort tenisi turnuvası, liseler arası streetball, voleybol, atletizm turnuvaları yapılacak. Ayrıca, tüm vatandaşların katılımına açık olarak 100. yıl atletizm koşusu, bisiklet turu, doğa yürüyüşü gibi etkinlikler yapılacak. Ayrıca hatıra ormanı oluşturulması ve geziler yapılması gibi birçok etkinlik de etkinlikler içerisin de planlandı. Burhaniye Belediyesi koordinesi ile 100. yıl briç ve satranç Turnuvaları düzenlenecek. Etkinlikler 29 Ekim haftası boyunca sürecek.
28 Ekim’de öğle saatlerinde yapılacak çelenk sunma töreninin ardından akşam 21.00’de Burhaniye Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz halk konseri düzenlenecek. Ülkeni köklü müzik gruplarından olan Moğollar, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları için Burhaniye’de sahne alacak. Sanatta 55. yılını kutlayan sevilen müzik grubu Moğollar ile Burhaniye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşayacak.