Özel Bandırma Amerikan Kültür Koleji, öğrencilerin eğitimi için velilerin yapabilecekleri konusunda Veli Semineri düzenledi.

Özel Bandırma Amerikan Kültür Koleji, velilerin çocuklarının eğitimi için yapabilecekleri şeyler hakkında velileri bilgilendirmek için Veli Semineri düzenledi. Seminerde velilerin çocukların eğitim sürecinde en önemli rollerden birine sahip olduğu vurgulandı.

Seminerde konuşmacı olarak; Amerikan Kültür Kolejleri Uluslararası Programlar ve Eğitim Danışmanı Gamze Önem ve ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner Yıldırım yer aldı. Prof. Dr. Soner Yıldırım, “Her Çocuk Öğrenir” konulu seminerinde Mikro öğrenme ve öğrenmede kullanılan bilişsel beceriler hakkında konuştu. Gamze Önem ise “Değişen Eğitim Sistemi ve İngilizce” ile ilgili yaptığı sunumda kaygı, endişe güvensizlik ve çocuk yetiştirme yaklaşımları hakkında velileri bilgilendirirken iki dilli eğitimin önemine değindi.

“EĞİTİMDEKİ BAŞARIDA VELİLERİMİZİN ROLÜ ÇOK ÖNEMLİ”

Özel Bandırma Amerikan Kültür Koleji Müdürü Nur Arıkut, “Eğitimde velilerimiz ile birlikte hareket ediyoruz. Çocuklarımızın eğitimdeki başarısında velilerimizin rolü çok önemli… Çok basit önlemlerle ve doğru bilgiye ulaşarak çocuklarımıza ne kadar faydalı olabiliriz? Bugün bunun için toplandık. Çok değerli iki konuşmacımız var. Seminerimizin sabah programı küçük yaş grubu velilerine yönelikti. Öğleden sonraki programımızda ise 3’üncü sınıftan başlayarak 12’nci sınıfa kadar olan veli grubumuza hitap edilecek. İngilizce eğitim, eğitimde yapılan yanlışlar doğrular, beynin öğrenmeye etkileri anne babaların doğru bilgilendirilmesi adına birçok konu anlatılacak.” diye konuştu.