Karesi Belediyesi, çöp konteynırları ile yerkonları sıcak su ve deterjan ile çöp konteynırlarını düzenli olarak yıkıyor. Pandemi ile birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yıkama çalışmalarını sıklaştırırken, vatandaşların sağlığı ön planda tutuluyor.

Karesi Belediyesi, ilçedeki çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Tüm birimleriyle ilçenin ihtiyaçlarını ve vatandaşların taleplerini gidermeye yönelik hummalı bir çalışma yürüten belediye ekipleri, ilçenin temizliği için gece gündüz görev başında. Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, mahallelerdeki çöp konteynırlarını düzenli olarak yıkıyor.

Sıcak su ve buharlı yıkama aracının ürettiği 90 derece sıcaklıkta suyu, 200 bar basınçla püskürterek temizlik yaptığını belirten yetkililer, 1 ton su kapasiteli aracın haznesine deterjan koyularak elde edilen köpükle kir ve lekelerin kısa sürede yok edildiğini ifade etti. Ekipler ayrıca temizlik programları dışında vatandaşların 444 99 10 numaralı İletişim Merkezi’ne ilettikleri temizlik çağrılarına da kısa sürede yanıt vererek, talepleri karşılıyor.

Halkın genel sağlığını ilgilendiren konularda hassas davranarak temizliğe önem gösterdiklerini ifade eden yetkililer, temizlik çalışmalarının oluşturulan program dahilinde aralıksız devam edeceğini dile getirdi. Karesi Belediyesi ekiplerince cadde, sokak ve meydanlarda yapılan yıkama çalışmaları vatandaşlar tarafından da memnuniyet ile karşılandı.