Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in okulların 6 Eylül’de tüm kademelerde haftanın 5 günü ve yüz yüze olarak yapılacağını açıklamasının ardından Balıkesir’de de çalışmalar başladı. Okullar, örgün eğitim başlamadan önce fiziki olarak hazır hale getirilirken yüz yüze eğitimin de detayları belli oldu.

OKULLARDA HUMMALI ÇALIŞMA

Koronavirüsü nedeniyle iki yıldır pandemiden dolayı kapalı olan okullar Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamayla 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak.  Balıkesir’de de 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala okullar yüz yüze eğitime hazır hale getiriliyor.  Yüz yüze eğitim öncesinde uygulanacak kurallarda belli oldu.

 

MASKE ZORUNLU OLACAK

Okullarda yüz yüze eğitimin bir kez daha aksamaması için "maske, mesafe ve hijyen kurallarından asla taviz  verilmeyeceği açıklandı. Öte yandan öğretmen ve öğrencilerin okullara maske takarak geleceği, okul içinde maskeye duyulmaları halinde okul idaresinin ücretsiz maske temin edeceği öğrenildi. Bunun yanı sıra kurum personeli ve öğrenciler dışındaki kişilerin okula giriş ve çıkışları okul yönetimleri tarafından sınırlandırılacak.