İnsan istedikten sonra yapamayacağı şey yoktur. Yeter ki gerçekten yürekten isteyin. Öncelikle en büyük yanlışı bizler çevremize kulak asarak yapıyoruz. Sürekli kafamızda dönüp duran bir düşünce. "El alem ne der?" İşe o cümleyi kafandan atmakla başla. Gerçekten istediğin şeye odaklan ve yapacağına inan.

İçimizde yatan çocuğu uyutmamalıyız ki; her zaman içimizde bir yaşama tutunma sebebi olsun. İstediklerimizden, hayallerimizden kolay kolay vazgemeyelim. Hani çocukken hep inanırdık ya biz isteyince bir şeylerin olacağına... Heh işte.. Eğer o çocuğu kaybetmezsek, yine yeniden inanırsak, her şey istediğimiz gibi olur.

Sonunun mutlu olacağına inandığınız hedeflerinizden asla vazgeçmeyin. Durmadan, azimle, düşe kalka da olsa ulaşın o hedefe. Hayat sizin hayatınız. Yanlış bir yol bile olsa en azından denedim diyeceksiniz. Keşke yapsaydım deyip içinizde kalmayacak o. Tek önemli konu cesaretinizi kaybetmemeniz. Eğer kaybederseniz işte o zaman her şey başlamadan bitmiş demektir. Siz cesaretinizi kaybetmeden ve asla pes etmeden yolunuza devam ettiğinizde, hedefinize ulaştığınızda, kendinizi bulutların üzerinde mutluluktan uçuyormuş gibi hissedeceksiniz.

Şimdi gün sizin gününüz. Gelecek sizin geleceğiniz. Kulaklarınızı tıkayın ve mutlu olacağınız hedefinize yürümekten ziyade koşmaya başlayın...