Kendi sağlığımız için, bir başkalarının sağlığı için, evet evde kalmak şart! Ama unutulan bir şey var. İşlenen kadın cinayetleri! Takip ediyor musunuz evde kal dendikten sonra kaç kadının hayatına son verildi? Ama hiç birisi gündeme getirilmedi...

İnsan sorguluyor haliyle neden böyle oluyor diye... Belki adalet yerini buluyordur bilemem. Ama bunların olmaması için ses çıkarmamız gerekmez mi? Korkan bir kadının, korkan bir annenin sesi olmamız gerekmez mi? 2019 yılından yılıp da çıkmıştık hatırlarsanız... Bir sürü kadının, çocuğun, hayvanın hayatı sonlandırılmıştı cani insanlar yüzünden. Hala akıllanmayacak mıyız peki? Bu nereye kadar bu şekilde devam edecek?

Tüm bunlar virüs vs. başka şeyler neden geldi başımıza diyoruz ya hani... Heh işte tüm bunlar bizlere Allah’ın bir uyarısı olamaz mı? Bir de o açıdan bakmayı denesek! Ama diyorum ya insanoğluyuz. Asla akıllanmayız. Ve her zaman yaşama, devam edecek gibi yaşarız. Ne acı bir tablonun içine düştük görmüyor musunuz? Biraz olsun farkında olalım her an hayatımızın sonlanacağının. Biraz olsun ne için yaratıldığımızı unutmamaya çalışalım. O zaman belki içimizde cani ölür. Yerine daha vicdanlı, daha insaflı biri gelir. Onca kadın da sessiz sedasız ayrılmaz aramızdan..!