Aynı anda aynı şeyleri yapmak mümkün müdür? Bir çok istediğimiz olur bu hayatta. Film izlemek, gezip tozmak, arkadaşlarla buluşmak, aynı anda aileyle birlikte olmak gibi. Hepsini aynı anda yapmak için klonlanmak gerekir sanırım. Yani bizden bir kaç tane daha olması gerekir.

Bu mümkün olmaz maalesef. Ama hepsi için ayrı zamanlar belirlersek neden istediklerimizin hepsi olmasın ki? Kendimize film saati belirleyelim mesela. Her akşam belli bir saatte başka bir şey yapmadan yalnızca film izleyelim. Kitabımızı yalnızca yolculuklarda veya yatağa yattığımızda okuyalım. Hayatımızı düzene sokmak bizlerin elinde. Başkalarının yönlendirmesiyle bir yerlere varamayız. Varsak bile o gittiğimiz yol bizim istediğimiz yol olmaz.

Her insan hayal kurar. Ben hayal aleminde yaşamam demeyin çünkü bu insanın elinde olan bir şey değildir, kendiliğinden oluverir. Yapmak istediğimiz her şey kafamızın içindeki hayallerden geçer. Eğer gerçekten istiyorsak da o hayallerden vazgeçmemek gerek! Her ne kadar farkında olmasak da o kurduğumuz hayallerin çok büyük bir gücü var. Bizi yöneten, istediğimiz yere ulaştıran o kurduğumuz hayaller olacak.

İnsanların sizin için belirlediği yolda yürümeye devam ederseniz, asla hayalleriniz gerçekleşmez. Sadece hayal olarak kalır. Ve kendi istediğiniz hayatı değil, başkalarının istediği hayatı yaşamaya mahkum olursunuz. Elinizi vicdanınıza koyun. Gerçekten ne istediğinize kendiniz karar verin. En önemlisi de hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin...