DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Genel Merkez yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan 1. Olağan Bandırma İlçe Kongresine hazırlanan DEVA Partisi çalışmalarını sürdürüyor.

İl Başkanı Kemal Aydemir, İl Başkan yarımcıları Tuğrul Sözat, Soner Avcı, Hilal Demirözer, Yasin Karani ve İl yöneticileri ile birlikte kelimenin tam manasıyla Bandırma’ya çıkarma yapan heyet, ilk olarak Bandırma İlçe Teşkilat Binasını ziyaret etti. Burada İlçe Başkanı Ayşegül Özdemir ve İlçe Başkan Yardımcısı Şevval İpek heyeti karşıladı ve kongre hazırlıkları konusunda heyete bilgi verdi. Sonrasında Erdek İlçe Başkanı Murat Sever, Manyas İlçe Başkanı Fatih Akol, Bandırma, Erdek ve Manyas ilçe yöneticilerinin de heyete dahil olması ile birlikte Kongrenin yapılacağı otele geçildi. Burada, kongre gündemi ile mini bir toplantı gerçekleştiren ekip programın tek tek üzerinden geçerek programa son halini verdiler. Genel Başkan Ali Babacan ve Genel Merkez Yöneticilerinin gelmesi ile uygulanacak program dahilinde gerçekleştirilecek aktiviteler, ve yol güzergahını yerinde tecrübe eden Aydemir ve beraberindekiler Çarşı esnafını da ziyaret ederek, kongreye davet etti.

Hafta boyu ilçe ziyaretlerini gerçekleştiren Kemal Aydemir  ‘’Bizler DEVA Partisinin Balıkesir’imizdeki temsilcileri olarak sizleri çok iyi anlıyoruz, maalesef ülkemizde bir yönetememe problemi olduğu aşikardır. Vatandaşımız günden güne negatif yönlü seğir eden ekonomik darboğazın ortasında çaresizliğe terk edilmektedir. Görüyoruz ki güzel Bandırma’mız da bu olumsuz politikalardan fazlasıyla etkilenmektedir. Esnafın dayanacak gücü kalmamıştır. Covid 19 Pandemi’sinin de tesiriyle zaten kötü olan ekonomik şartlar gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Lakin şu unutulmamalıdır ki  bütün bu sorunların kökten çözülmesi, Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayan her bir vatandaşımızın hak ettiği yaşam standartlarını yakalaması için DEVA Partisi kurulmuştur ve hız kesmeden iktidara yürümektedir. Biz profesyonel muhalefet yapmak için kurulmuş bir parti değiliz. İnanıyoruz, vatandaşımızı hak etmediği bu durumdan kurtarmak için can siper hane çalışmaya devam edecek ve Allah’ın izniyle, halkımızın teveccühüyle  ilk seçimlerde iktidar olacağız. Çözümün adresi bellidir. Çözüm DEVA’dadır” dedi.