Hafta başında MKYK toplantısı için Ankara'da bulunan AK Parti MKYK Üyesi Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, Balıkesir 'e dönünce yaz sezonunda ağırlık verdiği saha çalışmalarına aynı hızla devam etti. Karesi, Balya ve Susurluk ilçelerinde kırsal mahalle ziyaretleri yaptı.

Milletvekili Uygur, geçtiğimiz günlerde babası vefat eden MHP Balıkesir İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel'i parti binasında ziyaret ederek başsağlığı diledi.  Uygur, "Babası vefat eden Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanımız Ekrem Gökay Yüksel 'e Karesi İlçe Teşkilatımızla birlikte taziye ziyaretinde bulunduk. Merhuma Allah'tan rahmet Ekrem Başkanımıza ve ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum" dedi.  Karesi İlçesi Ortaca ve Tatlıpınar Mahallelerinde tarlada biber toplayan çiftçileri ziyaret eden Uygur, limonata ikramında bulunarak çiftçilerle sohbet etti. Çiftçilerle birlikte biber toplayan Uygur hayırlı bereketli bir hasat sezonu olmasını diledi.  Karesi Kabakdere Mahallesini ziyaret eden Milletvekili Uygur kahvehanede vatandaşlarla selamlaşıp hal hatır sordu.  Kabakdere Cemevini ziyaret eden Uygur
"Muharrem ayı birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize vesile olsun inşallah" dedi.  Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü'nü ziyaret eden Milletvekili Uygur, İl Müdürü Serkan Kadir Keskin ve Destek Hizmetleri Başkanı Bülent Şahan ile Balıkesir'deki sağlık çalışmaları ve yatırımlarla ilgili istişarelerde bulundu.  Balya Koyuneri, Orhanlar, Değirmendere, Mancılık, Dereköy ilçelerinde vatandaşla bir araya gelen Uygur, kahvehane ziyaretleri yaptı. Sokak sokak gezip herkesle selamlaştı hal hatır sordu. Gittiği mahallelerde vatandaşların büyük bir ilgisiyle karşılaşan Uygur, kapı kapı gezdi. Ev ziyaretleri yaptı. Yaşlı, hasta, engelli vatandaşlarla tek tek ilgilendi.

AŞURE DAĞITTI

AK Parti Balıkesir İl Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Kılıçarslan'ın Aşure hayrına katılan Milletvekili Uygur "Aşure paylaşmanın, kardeşliğin ve dayanışmanın simgesidir. Muharrem ayı dolayısıyla birlik, beraberlik içinde kıymetli hemşehrilerimize aşure ikram ettik. Allah kabul etsin inşallah" dedi.  Susurluk Beyköy Mahallesi'nde İsmail Özhan'ın sahibi olduğu Özhan Fide'yi ziyaret eden Uygur, fide yetistirilmesi ve tesisle ilgili bilgi aldı. Tesisle yetiştirilen fidelerden üretilen domateslerin hasat edildiği tarlaya da giden Uygur, çiftçilerle birlikte domates toplayıp bereketli hasatlar diledi.  S.S. Göbel-Karapürçek Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni ziyaret eden Uygur çalışmalarıyla ilgili bilgi alıp kolaylıklar diledi. Göbel Mahallesi'nde ev ziyaretleri yaptı.  "Kader Gayrete Aşıktır” diyerek Her daim halkla iç içe olma ilkemiz doğrultusunda  ilçe ilçe Sokak sokak geziyor sıkılmadık el, dokunmadık gönül bırakmıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimizle el ele, gönül gönüle samimiyetle, birlik beraberlik içinde Daha Büyük ve Daha Güçlü Türkiye için 2023, 2053 hedeflerimize yürüyoruz." dedi.