İstanbul Türk Ocakları'nın görevden alınmasından sonra bir açıklama yapan MHP Karesi İlçe Başkanı Burak BODUROĞLU,aynı toplantıya katılanBalıkesir Türk Ocakları Başkanı Tahir Korucuoğulları'nı sert bir dille eleştirdi.

MHP Karesi İlçe Başkanı Burak boduroğlu;İmamoğlu'nun sponsorluğunda gerçekleştirilen,CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu,Kaftancıoğlu ve bir gurup HDP/PKK savunucularının da yer aldığı toplantıya katılan Balıkesir Türk Ocakları Başkanı Tahir Korucuoğulları'nın görevden alınmasını ya da istifa etmesini istedi.

Başkan BODUROĞLU açıklamasında şunları söyledi:
''Türk Ocakları İstanbul Şubesi İBB sponsorluğunda “Günümüz İslam Dünyasında Meseleler ve Çözüm Yolları”  adını verdikleri trajikomik bir sempozyum düzenledi.
Sempozyuma da Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu gibi CHP'li isimler davet edildi.Bu üçlüyü Türk Ocaklarına kim bulaştırdıysa gerçekten tarihine kara bir leke sürülmesine sebep olmuştur. HDP/PKK ile yol arkadaşı olanların,''Türk''kelimesini telaffuz etmekten bile imtina eden zihniyetin, kuruluş gayesi "Türklük-Türk'ü,Türk varlığını savunmak" olan ve Atatürk'ün övgüsüne mazhar olmuş bir çatı altında işi nedir? İstanbul Türk Ocakları görevden alındı. Ama yetmez.Bu organizasyonun perde arkasındaki tüm isimler tespit edilmeli böyle bir kirli oyunu tezgahlayanların hepsinin ismi kamuoyuna açıklanmalıdır. Biliniyor ki,bu kurumda görev yapan bazı isimler geçmiş yıllarda FETÖ'ye methiyeler düzmek,öte yandan da MHP'ye müdahale etme densizliğine de kalkışmışlardı. Bunun için hazırlanan son senaryo tüm çıplaklığı ile ortaya çıkarılmalıdır. Görülmüştür k;bu senaryonun bir ayağı da Balıkesirdedir. İstanbuldaki toplantıda salon bom boştur. Pek çok Türk Ocağı mensubu da bu toplantıya katılmamıştır. Ama Kılıçdaroğlu'nun, İmamoğlu'nun arkasında oturan bir isim vardır ki,gerçek yüzü burada ortaya çıkmıştır" dedi