Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin il başkanlığı binası için geldiği Balıkesir’de vatandaşlara seslendi. AK Parti ve muhalefet partilerine yüklenen İnce, “Bu düzeni değiştireceğiz. Muhalefetten de tık yok. Çatı aday bulacaklarmış, başlarken 1-0 mağlup başlıyorlar. Erdoğan çok güçlü biz onu yenemeyiz mahallenin çocukları birleşip onu yenelim diyorlar. Gençler size özgürlüğünüzü geri vereceğiz. Mizah duygunuzu yeniden keşfedeceksiniz. Eğer bir ülkenin gençleri Twitter’da, Youtube’da, sosyal medyada Cumhurbaşkanıyla makara yapamıyorlarsa o ülke kalkınamaz kim ne derse desin”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin il başkanlığı binasının açılışı için Balıkesir’e geldi.   İl Başkanı Sinan Diker ve partililerle birlikte Milli Kuvvetler ve Anafartalar Caddesi üzerinden yürüyerek il başkanlığı binasının önüne kadar gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce,  burada bir takım açıklamalarda bulundu. İl başkanlığı binalarının açılışlarının provalardır. Bundan sonra sırada büyük mitingler var. Cumhuriyet tarihinin en büyük mitinglerini biz yaptık. 19 yıllık bir iktidar var, eğitimi çökertti. Tarım çöktü, 41 ilde kuraklık tehlikesi var, gübre yüzde 200 artmış, insanlar gübre alamıyor; hayvancılığı bitirmişler.  Sadece Balıkesir 81 vilayete bakar. Tarım, turizm, madencilik var. Balıkesir, Hollanda gibi Türkiye’ye bakar. Ancak Türkiye kötü yönetiliyor. İnsanlar 1500 liraya geçinirken Erdoğan’ın çevresindeki üç dört yerden maaş alıyor. Aylık maaşı 100 bin lira olan kişiler var. İnternet paralı, Avrupa’nın en yavaşı ama Erdoğan’ın yanında ballı börekli kişiler var” dedi.

“KİMLER OY İSTİYORUZ?”

Konuşmasında muhalefet partililerine de yüklenen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bu düzeni değiştireceğiz. Muhalefetten de tık yok. Çatı aday bulacaklarmış, başlarken 1-0 mağlup başlıyorlar. Erdoğan çok güçlü biz onu yenemeyiz mahallenin çocukları birleşip onu yenelim diyorlar. Gençler size özgürlüğünüzü geri vereceğiz. Üniversitelerde rektörleri Cumhurbaşkanı atamayacak Boğaziçi Üniversitesi’ndeki gibi. Mizah duygunuzu yeniden keşfedeceksiniz. Eğer bir ülkenin gençleri Twitter’da, Youtube’da, sosyal medyada Cumhurbaşkanıyla makara yapamıyorlarsa o ülke kalkınamaz kim ne derse desin. Bu yağma düzeninde, bu talan düzeninde sesini çıkaran bir tane gazeteci yok. Gazetecilerde 10 milyon avrolarla uğraşıyor. Biz yepyeni bir partiyiz. Biz kimlerden oy istiyorsunuz? Geçmişte AK Parti’ye oy vermiş olup memleketin geldiği durumdan sıkılan, bunalan, memnun olmayan gelin Memleket Partisi’ne. CHP’ne kerhen oy verenler. Bu parti Atatürk’ün partisi olmaktan uzaklaştı diyorsanız gelin Memleket Partisi’ne. MHP’ye oy verip bu parti Erdoğan’ın peşine takıldı diyorsanız sizi de Memleket Partisi’ne bekliyoruz. CHP’den memnun olmayıp İYİ Parti’ye gidenler vardı onları öncelikle bekliyorum. HDP’ye oy verip terörü kınayan varsa onları da bekliyorum. Sandığa gitmeyenleri de bekliyorum. Bizim partinin çizgileri belli.” dedi.  Muharrem İnce konuşmasının ardından İl Başkanı Sinan Diker ve kurmaylarıyla birlikte parti binasının açılışını yaptı. Memleket Partisi İl Başkanı Sinan Diker, Genel Başkan Muharrem İnce’ye parti binasını gezdirdi.