2024 yılındaki yerel seçimlerde Büyükşehir ve Altıeylül’ü CHP’nin kazanacağını söyleyen Şehirli, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yolu Altıeylül’den geçiyor. Altıeylül’ü kazanmadan Büyükşehir’i kazanamayız. Hem Altıeylül’ü hem Büyükşehir’i kazanacağız” dedi.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, vatandaşların zamlar altında ezildiğini ve AK Parti iktidarına cezayı kesmek için sandığı beklediğini söyledi. Altıeylül’ün 81 kırsal, 13 merkez mahallesinin bulunduğuna dikkat çeken Hakan Şehirli, kırsalda yaşayan vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’nin tarife değişikliği adı altında su yaptığı zamma büyük tepki gösterdiğini söyledi.  Tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticinin yem ve gübre fiyatlarına yapılan zamlardan dolayı zarar ettiğini ifade eden Şehirli, “ Bizim 81 kırsal 13 tanede kent merkezinde mahallelerimiz var. Altıeylül, kırsal nüfusu yoğun olan bir ilçe ve bu mahallelerimizin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Yem fiyatlarının yüksek olması nedeniyle üreticiler ciddi sıkıntılar yaşıyor. Çiftçilerimiz üretmelerine rağmen zarar ediyor.  Gübre fiyatlarının da yükselmesi üreticilerimizi tarımda beklediğini bulamamasına neden oluyor. Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlar tarlalarını ekmiyor”

 

KIRSALDAKİ VATANDAŞLAR ÇİLEDEN ÇIKTI

Altıeylül kırsal mahallelerine yaptıkları ziyaretlerde vatandaşların en çok Büyükşehir Belediyesi’nin tarife değişikliği adı altında suya yaptığı fahiş zamma tepki gösterdiğini belirten CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, “ Su zamları kırsal mahallelerde çok ciddi sıkıntıya neden oldu. Su tarifelerindeki değişiklikle faturalara en az üç katı arttı. Su saatlerinin değişmesi, tarımsal ve konutsal şeklinde tarife diye ayrıldığı söylense de konunun uygulamadığı karşılığının böyle olmadığını gittiğimiz her yerde görüyoruz. Kendi emekli maaşının tamamıyla su parasını ödeyemeyen vatandaşlarımız var. Bütün bunlar vatandaşlarımızı çileden çıkarmış durumda. Bunlar çok ciddi sıkıntılar ve sert tepkilere neden oluyor. Balıkesir’de AKP’li yönetimi su zammı götürecek” dedi.

 

VATANDAŞ SANDIĞI BEKLİYOR

Hayat pahalılığının toplumun her kesimini olumsuz etkilediğini kaydeden CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, vatandaşın AK Parti’ye cezayı kesmek için önce 2023 yılındaki genel seçimleri sonrasında da 2024 yılında yapılacak yerel seçimleri beklediğini söyledi. Şehirli sözlerini şöyle sürdürdü: “ Okulların açılmasıyla birlikte bazı sıkıntılarda baş gösterdi.  Vatandaşlar çocuklarının gittiği okulları kendileri temizlemesi, kırtasiye ürünlerinin artmış olması özellikle asgari ücretle çalışanlara sıkıntı veriyor. Kendi bölgemize baktığımızda herkeste bir şikayet ve memnuniyetsizlik var. Bıçak kemiği dayanmadı kesmeye başladı. Yaralar kangren haline gelmiş. Toplumun her kesiminde isyan var.  Ülkeyi, Balıkesir’i ve Altıeylül’ü biz yönetmek istiyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yolu Altıeylül’den geçiyor. Altıeylül’ü kazanmadan Büyükşehir’i kazanamayız. Hem Altıeylül’ü hem Büyükşehir’i kazanacağız. Matematiksel açıdan da bu böyle. Vatandaşlar başta su zammı olmak üzere birçok konuda tepkili ve bu iktidara ceza vermeyi bekliyor. Gittiğimiz her yerde vatandaşlar bize sandığın ne zaman geleceğini soruyor. Genel merkezimiz her zaman vatandaşların dertlerine derman olmak adına erken seçim çağrısında bulunuyor” dedi.