AK Parti’de Ekrem Başaran’ın istifası sonrası il başkanlığı yarışı hızlandı. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cüneyit Kaba, yeni dönemde il başkanlığına aday olduğunu belirtirken, yabancı yatırımcıları Balıkesir’e çekeceğinin vaadinde bulundu

Ekrem Başaran’ın istifası sonrasında AK Parti İl Başkanlığı'na aday olan İl Başkan Yardımcısı Cüneyit Kaba, Balıkesir’e yabancı yatırımcı çekeceğinin vaadinde bulundu. Ekrem Başaran başkanlığındaki il yönetiminde 4 yıldır Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Cüneyit Kaba, tarım ve sanayi yatırımları başta olmak üzere gözlerinin yurtdışı pazarında olacağını ifade etti. ASRIN İş Adamları Balıkesir Şube Başkanlığı görevini de yürüten Kaba, “  "Türkiye İhracatçılar meclisiyle yapmayı hedeflediğimiz görüşmeler neticesinde Balıkesirli tarım ve sanayi üreticilerimizin dünya pazarında yerlerini almalarını sağlayacağız. Sahip olduğumuz vizyonla Balıkesirli hemşerilerimizi kalkındırmak, refah seviyesini yükseltmek en temel görevimiz. Tarımsal üretime de dikkati çeken Kaba, şehrimizde amatör olarak da olsa özellikle gençlerimiz tarım üretimimize dahil edebilmek için projeler üreteceğim. Balıkesirlilerin sadece tüketimin değil üretimin bir parçası haline getirmek, bunun için mini tarım üretim alanlarını oluşturmak istiyoruz. Tarımsal ilaçlamadaki verim kaybını önlemek için de ilaçlama dronlarının yaygın bir şekilde kullanımı sağlamak bunu teşvik etmek ve desteklemeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

ELE ELE VEREREK BUNU BAŞARIRIZ

Balıkesir’in potansiyelini iyi bildiğini ifade eden Cüneyit Kaba, "Balıkesir'in neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. En önemli ihtiyacımız yatırımcı. Yatırımcının Balıkesir'i tercih edebilmesi için bizlerin kapasitesini gösterebilmesi lazım. Uzun ve kısa vadede planlamalarınızla kuracağınız ekiple bunu sağlayacağız. Balıkesirli hemşerilerimizle, iş adamlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele vererek bunu başaracağız" dedi.

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı'na aday olan Cüneyit Kaba, 1972 Bursa doğumlu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Sydney Avustralya'da tamamladı.1995 yılında Refah Partisi Gençlik Kollarında aktif görev alan Kaba, evli ve4 çocuk babası.2009 yılında Avustralya'dan memleketi Balıkesir'e kesin dönüş yapan Kaba ,2015 yılında kendi dış ticaret şirketini kurarak dünyanın birçok ülkesine ihracat yapıyor. İleri seviyede İngilizce biliyor.