DEVA Partisi, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü Kapsamında, Karesi İlçesi Üçpınar Mahallesi Çamlık Ormanında’ çöp toplama etkinliği için bir araya geldi.

Etkinliğe, İl Başkanı Kemal Aydemir, il Doğa Hakları ve Çevre işleri Başkanı Çağatay Kömürcü, İl Başkan yardımcıları, İl yönetim kurulu üyeleri, Altıeylül İlçe Başkanı Mustafa Kemal Mutluer, Dursunbey İlçe Başkanı Mesut Çetin, ve ilçe yöneticileri katıldılar.

 

Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak çöp toplama etkinliği düzenleyerek farkındalık oluşturmak isteyen Demokrasi ve Atılım Partisi, Balıkesir’de de yüksek katılımlı bir organizasyon gerçekleştirdi. Çocuklarımızın yarınlarında birleşen parti kadroları, bu amaca uygun olarak, çevresel hoyratlığa dur demek, kamuoyunda pozitif bir çevre bilinci oluşturmak için bu organizasyonları gerçekleştirdiklerini belirten İl Doğa Hakları ve Çevre İşleri Başkanı Çağatay Kömürcü şu sözlere yer verdi:

 

‘’Maalesef dünya, hızlı tüketimin neticesinde yine çok hızlı bir şekilde kirleniyor. Bu kirlenmeyi bir nebze durdurmak, temizlemeyi değil de kirletmemeyi çocuklarımıza aşılamak adına bu tip organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Bu konuda eğitimin çok çok önemli olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu eğitim evvela ailede başlıyor. Ebeveynlerin bu konuda çok hassas olmaları gerekiyor. Okullarımızda da çevre bilincinin en üst seviyede tutulması adına ciddi çalışmalar yapılmasını istiyoruz. Biz DEVA Partisi olarak çevre Politikalarını çok ciddi önemsiyor ve öncelliyoruz. Sırf bu konu ile alakalı  bir Politika Başkanlığı kurduk, zira çevremiz yaşanabilir olmaz ise diğer unsurların hiç bir kıymeti harbiyesi kalmamaktadır. Daha yaşanabilir bir Dünya için lütfen çevremizi temiz tutalım, doğaya haksızlık etmeyelim.’’