AK Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Karesi’ nin kırsal mahallelerini ziyaret etti.

Ziyaretlerine AK Parti Karesi ilçe Başkanlığı ile başlayan Milletvekili Uygur İlçe Yönetimiyle teşkilat çalışmaları hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulundu. Sonrasında Karesi’nin kırsal mahallerinden olan Yağcılar, Şamlı ve Kamçıllı Mahallelerini ziyaret eden Uygur vatandaşlarla tek tek selamlaşıp hal hatır sordu, taleplerini dinledi.

Yağcılar Mahallesinde ziyaretlerine Muhtar Hasan Bilir ile başlayan ve mahallenin ihtiyaçlarını ve Yağcılar için yapacaklarını muhtarla konuşan Milletvekili Uygur, 90 yaşındaki Sadriye Nineyi ziyaretinde “Geçmişini bilmeyen ve ona sahip çıkmayanın geleceği de olmaz düşüncesiyle büyüklerimize gereken önemi veriyor ve onların hayır duasını alıyoruz.” dedi.

Afrin’ de şehit olan Astsubay Cemil Erkek' in ailesini ziyaret eden Milletvekili Uygur; “Allah'ın verdiği can emanetini vatan toprağı için feda eden şehitlerimizin aileleri bizlere emanet ve onlar başımızın tacı. Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun.” dedi.

Genç, yaşlı, çocuk, engelli herkesle tek tek selamlaşıp hal hatır soran Uygur; ” Bizler, en büyük engel sevgisizliktir düşüncesiyle engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak ve onlara güvenli bir gelecek sunmak için canla başla çalışıyoruz.” Dedi.

Yağcılar’ da tarlada çalışan çiftçileri ziyaret eden Uygur ; “Toprak ne kadar zengin olursa olsun, emek vermeden yemek vermez. İnsan toprağa içine bıraktığı tohumla ve alın teriyle değer katar.  Sabahın seherinden, akşamın ezanına kadar emek veren çiftçilerimizi tarlada ziyaret edip ikramda bulunduk. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmazmış. Emeğe hürmet çabaya kuvvet verdik. Çiftçilerimize yardım ettik. Allah hasat yapmayı da nasip eder inşallah.” dedi.

Ziyaretlerine Şamlı Mahallesinde Muhtar Zafer Çakan, Mahalle Başkanı Gülhan Denizhan ile devam eden Uygur, Şamlı da da kahvehane ziyareti yapıp herkesle sohbet etti.

Karesi Programını Kamçıllı Mahallesinde bir düğüne katılarak sonlandıran Uygur ‘a AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Kadın Kolları Başkanı Ayfer Özsoy, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yıldız ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Daha sonra bir düğüne katılmak için Bigadiç İlçesine geçen Milletvekili Uygur: “Yolcuya yoldaş, çiftçiye çapacı, çocuğa arkadaş her daim davamızın takipçisi olmayadır gayretimiz. Bu gayret üzeredir tüm çabamız emeğimiz. 2023 Hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Gayretimize destek olan tüm teşkilat mensuplarımıza, dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.