Erdek’te siyaset belediyeciliğini bitirip hizmet belediyeciliğini hayata geçirmek için yola çıkan Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mehmet Ali Yağcı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’yle olan uyumu sayesinde daha seçilmeden ilk hizmetinin altına imza attı. Yağcı, Oteller bölgesinde turizmcilerin başını ağrıtan Kurudere’yi Büyükşehir Belediyesi’ni devreye sokarak temizliğini yaptırıp, 1 Temmuz’daki normalleşmeye hazır hale getirdi.

Erdek, yarın yapılacak kritik belediye başkanlığı seçimine odaklanırken Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Ali Yağcı, daha seçilmeden hizmetlerine başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’yle uyumlu bir çalışma sergileyip Erdek’e hizmet ve yatırımları çekeceğini açıklayan Yağcı, esnaf ziyaretleri esnasında turizmcilerden gelen talep doğrultusunda oteller bölgesindeki Kurudere’yi Büyükşehir Belediyesi’ni devreye sokarak temizliğini yaptırıp bölgeyi 1 Temmuz’daki normalleşmeye hazır hale getirdi.

 

UYUM HİZMETİ GETİRİYOR

Derenin temiz hale gelmesinden memnun olan otelciler Mehmet Ali Yağcı’ya teşekkür etti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’yle hizmet belediyeciliği konusunda uyumlu bir çalışma ortamı yakalayacaklarını söyleyen Yağcı, bu hizmetin bir başlangıç olduğunu, başkan seçilmesi durumunda Erdek’i hizmete yağmuruna tutulacağını söyledi. AK Parti Erdek İlçe Başkanvekili Musa Alioğlu ise Erdek’i siyasette uzak, tüm siyasi partilerin öneri ve görüşleriyle ortak akılla yöneteceklerini söyledi.

 

AK PARTİ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

AK Parti Erdek İlçe Başkan Vekili Musa Alioğlu, Erdek Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde kritik açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mehmet Ali Yağcı’nın “Siyaset dönemi sona erecek, hizmet dönemi başlayacak” mesajına sahip çıkan AK Parti Erdek İlçe Başkanı Musa Alioğlu “AK Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi hep birlikte Erdek’imizi yöneteceğiz. Başkan Adayımız Mehmet Ali Yağcı da seçildiğinde rozetini çıkarıp halka hizmet edecek.  Erdek’imizin artık kısır siyasi çekişmelerle zaman kaybedecek bir dakikası bile yok” dedi.

 

KRİTİK SEÇİM YARIN

Erdek’in kader seçimine saatler kala ilçede heyecan üst seviyede. Hüseyin Sarı’nın başkanlığının düşmesi sonrasında 2024 yılına kadar Erdek Belediyesini yönetecek belediye başkanı yarın belediye meclis üyelerinin sandık başına gitmesiyle belli olacak. Erdek’in siyasal, ekonomik ve sosyal hayatında iz bırakan ve tüm kesimler tarafından sevilen Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mehmet Ali Yağcı’nın “ Siyaset dönemi sona erecek, hizmet dönemi başlayacak” mesajı ilçede heyecan yarattı. AK Parti Erdek İlçe Başkan Vekili Musa Alioğlu da Mehmet Ali Yağcı’nın mesajına destek verip, yerel yönetimlere siyaset karıştırmayacaklarının sözünü verdi.

 

“YAĞCI ROZETİNİ ÇIKARIP ÖYLE HALKI HİZMET EDECEK”

AK Parti Erdek İlçe Başkan Vekili Musa Alioğlu, Erdek Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde Ümit Ulus’a kritik açıklamalarda bulundu.  Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Ali Yağcı’nın başkan olmasıyla birlikte Erdek Belediyesi’nde siyaset döneminin geride kalacağını ifade eden Musa Alioğlu, “ Erdek’te yerel yönetimlerde Mehmet Ali Yağcı dönemiyle birlikte siyaset dönemi sona erecek. AK Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi hep birlikte Erdek’imizi yöneteceğiz. Başkan Adayımız Mehmet Ali Yağcı da seçildiğinde rozetini çıkarıp halka hizmet edecek.  Erdek’imizin artık kısır siyasi çekişmelerle zaman kaybedecek bir dakikası bile yok. Herkes ele ele verip Erdek’imizin sorunlarını çözüme kavuşturup, hak ettiğimiz yerlere gelmek için çalışacağız” dedi.