Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Balıkesir İl Başkanlığı, 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi kampüsünde bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucunda katledilen tarih bölümü öğrencisi ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ege Ünivetsitesi Teşkilat Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun 6. yıldönümünde il genelinde yaptığı çeşitli programlar ile andı.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Balıkesir İl Başkanlığı ve ilçe ocak başkanlıklarında gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilavetleri, mevlid programları ve resim sergisi ile anıldı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Balıkesir İl Başkanı Kazım ÇALIŞKAN yaptığı açıklamada şunları dile getirdi, '' 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi tarih bölümünde öğrenim gördüğü sırada devletimizin bölünmez bütünlüğüne kastetmiş olan, bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun asırlar boyu sürecek olan kahramanlık menkıbesini nesilden nesile aktarabilmek, verdiğimiz kutsal mücadeleye canı ile hizmette bulunan ülküdaşımız,ağabeyimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun isminin gelecek nesillerin gönüllerine ve hafızalarına nakşedilmesi adına il başkanlığımız koordinesinde ilçe teşkilatlarımız ile beraber anma faaliyetlerimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Cenab-ı Allah bu kutsal hizmette emeği bulunan bütün ülküdaşlarımızdan razı olsun. Fırat Yılmaz Çakıroğlu nezninde tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim.