Vali Hasan Şıldak, İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. firmasını ziyaret etti. Vali Hasan Şıldak’a Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Balıkesir İl Müdüdrü Mehmet Ali Aşuk, BALOSB Başkan Vekili Hüseyin Bekki ve BALOSB müdürü Mesut Eray da eşlik etti.

Vali Hasan Şıldak, İşbir Sentetik Dokuma A.Ş. Genel Müdür Vekili Gürsel Ötegengil, AR-GE Merkezi Yöneticisi Murat Halıcıoğlu, Makine ve Prototip Tasarım ve Geliştirme Direktörü Doğanay Çerçi ve ÜR-GE Direktörü Evren Tekol’dan bilgiler aldı. Vali Hasan Şıldak ilk olarak AR-GE merkezini gezdi, daha sonra Halı Tabanı Kumaşı üretimi yapılan tesisi gezerek, çalışanlardan bilgiler aldı.

Firma hakkında bilgiler veren Genel Müdür vekili Gürsel Ötegengil  “Firmamız 1968 yılında 3.500 civarında gurbetçi ve Balıkesir’li pekçok yatırımcıların tasarrufları ile kurulmuştur, 53 seneden beri aynı yapı halen devam etmektedir, ürettiğimiz ürünler Big Bag Endüstriyel Ambalaj, Halı Altı 1. Ve 2. Taban kumaşı, Palet Örtüsü, Plastik Katkı Maddeleridir. Satışlarımızın %65 ını ihraç ediyoruz, ayrıca İşbir Sentetik 450 çalışanı ve kendisine fason üretim yapan şirketlerde çalışan yaklaşık 1.500 kişi ile Balıkesir’e önemli katkılar sağlamaktadır. Yıllık 60.000 Ton kapasitemiz var. İşbir Sentetik her zaman sektöründe öncü ve ilk olmuştur” dedi.

İŞBİR SENTETİK İSO 500 2020 LİSTESİNDE

Genel Müdür Vekili Gürsel Ötegengil; İşbir Sentetik olarak İstanbul Sanayi Odasının düzenlediği ve üretici firmalar için bir prestij tablosu olan İSO 500 2020 ye girmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek “Uzun yıllardan beri olduğumuz İSO 500 de bu sene de olmak bizlere gurur verdi, Balıkesir toplamda 9, merkezden 4 firma bu listeye girmiştir. Önümüzdeki yıllarda bu sayının artması en büyük dileğimizdir Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığımızın Teknolojiye Yatırım Geleceğe Yatırım felsefesi ile yurt genelinde Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerini özendirmesi, üniversiteler ile sanayinin ortak çalışmalarını kalitatif ve kantitatif anlamda artırmak yönünde gayretleri ile ve İl Müdürlüğümüzün teşvik edici, cesaretlendirici desteği sayesinde başlattığımız çalışmalarımız sonucu 23 Şubat 2018 itibariyle Ar-Ge Merkezi statüsüne kavuşmuş bulunuyoruz. 2018-2019-2020 satışları baz alındığında İşbir Sentetik olarak 2018’den 2020’ye %40 bir büyüme gerçekleştirmiş durumdayız. 2021 yılında ise bir önceki yıla göre %50 büyüme hedefliyoruz” dedi.