AK Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur’dan Bigadiçli öğrencilere müjde geldi. Milletvekili Uygur, Bigadiç Dörteylül Sıtkı Sinan İlkokulu’ndaki Z-Kütüphane’nin tamamlandığını, Bigadiç Anadolu Lisesi ve Işıklar Ortaokulu’nun ise ödeneklerinin çıktığını ve yapımına başlandığını, en kısa zamanda öğrencilerin kullanımına sunulacağını ifade etti.

Uygur konuyla ilgili şunları söyledi; “Bu yılın başında Bigadiç’te bulunan dört okulumuza Z-Kütüphane yapılması için Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer ile görüşmelerimiz neticesinde kütüphanelerimizin yapımı için söz almıştık. Ödeneği çıkan okullarımızdan Dörteylül Sıtkı Sinan İlkokulu Z-Kütüphanesi tamamlanmış ve öğrencilerimizin kullanımına bu eğitim öğretim yılı itibariyle başlanmıştır. Bigadiç Anadolu Lisesi ve Işıklar Ortaokulu’nun ödenekleri ise geçtiğimiz günlerde çıkmış ve yapımına başlanmıştır. Yapım sürecini yakından takip ettiğimiz bu kütüphanelerimiz de en kısa zamanda öğrencilerimizin kullanımına açılacak.

Çocuklarımızın eğitimlerine çok değerli katkılar sağlayacak olan bu kütüphanelerin ilçemize kazandırılmasını çok önemli buluyorum. Yeni nesil bir kütüphanecilik modeli olan Z-Kütüphaneleri hem estetik görüntüsü hem de ergonomik tasarımıyla öğrencilerimizin bilgiyi sevmesinde kolaylık sağlıyor. Bu kütüphaneler aynı zamanda öğrencilerin öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkân sağlayan sosyal birer etkinlik alanı. Z-Kütüphanelerde kitapların yanısıra bilgisayar, yazıcı, sesli ve elektronik kitaplar da yer alıyor. En önemli işlevi ise bilgiye erişimde fırsat eşitliği sağlaması. Bu yeni nesil kütüphanelerin Bigadiç’teki okullarımızda yer almasından büyük mutluluk duyuyorum. İlçemize ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.