AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik yapımı süren Savaştepe-Balıkesir yolunda kapsamlı bir inceleme gerçekleştirdi. Yetkililerle birlikte alanı gezen Çelik projenin kısa zamanda tamamlanacağının müjdesini verdi

Milletvekili Adil Çelik yaptığı açıklamada: “Savaştepe – Balıkesir il yolu yapım ihalesi kapsamında; 41,1 km uzunluğunda olan yolun 10,4 km tek yol sathi kaplama, 4,3 km tek yol bitümlü sıcak karışım ve 3,5 km bölünmüş yol bitümlü sıcak karışım olmak üzere toplam 18,2 km yol ve 3 adet DDY üstgeçit köprüsü (Savaştepe, Karacalar ve Çukurhüseyin) tamamlanmaktadır.” dedi.

 

26 KASIM 2020’DE İKMAL İHALESİ YAPILDI

 

Çelik: “Halkımızın en öncelikli yol taleplerinden biri olan Savaştepe- Balıkesir il yolunun kalan 22,9 km’lik kısmının ikmal ihalesi Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü’nce 26.11.2020 tarihinde yapıldı. İhale süreci devam etmektedir, sözleşme Aralık ayı ortasında imzalanacaktır. 2021 yılı içerisinde Savaştepe Yolumuzun bitirilmesi planlanmaktadır.”dedi.

 

SAVAŞTEPE-BALIKESİR İL YOLU 41,1 KM’NİN TAMAMI BİTÜMLÜ SICAK KARIŞIM KAPLAMA OLACAK

 

Çelik: “Böylece Savaştepe – Balıkesir il yolu 41,1 km’nin tamamı bitümlü sıcak karışım kaplama olarak yapılacak, hemşehrilerimize hayırlı olsun. İlimizde yapılacak olan ve devam eden tüm çalışmaları da takip etmeye devam ediyoruz” dedi.