Ayvalık’ta haşerelerle mücadele hizmetleri Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından günde 24 saat kesintisiz ilaçlama yapılarak sürdürülüyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü kentteki hava koşullarına bağlı olarak, gündüz dere yataklarında ve kanallarda, gece ise mahalle arası sokaklarda ilaçlama hizmetlerini aralıksız yürütüyor.

Ayvalık Belediyesi sosyal medya hesaplarından da yapılan ilaçlama çalışmaları günlük olarak, kentte yaşayanlarla da paylaşılıyor. Paylaşımlardaki yorumlar ile sayfadaki mesajlar dikkate alınıyor ve ekipler bir gecede dört farklı noktaya yönlendiriliyor.

BAŞKAN ERGİN ‘’BU HİZMET 12 AY DEVAM EDECEK’’

30 Mayıs 2019 tarihinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Ayvalık Belediyesi arasında yapılan protokol gereği kendi sorumluluklarına geçtiğini hatırlatan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ” Sulak alanlarımızın çokluğu ve geçmiş dönemlerde ilaçlamaların aksatılması nedeniyle kentimizde başta uçkun olmak üzere haşere, sinek ve böcek sayıları çoğalmıştır. Var olan sivrisinek sorununu en kısa sürede çözmek için iki haftadır ekiplerimiz aralıksız çalışıyor. Kent genelinde birçok noktada sonuç almaya başladık. Ancak, sivrisinekle mücadelenin kış aylarında yapılması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bundan sonraki süreçte olması gerektiği gibi yılın 12 ayı mevsimine uygun şekilde, kesintisiz olarak bu hizmetimize devam edeceğiz. Kent sakinlerimizden de çöplerini atarken biraz daha dikkatli olmalarını, çöplerini poşetlenmiş olarak atmalarını, çöp konteynerlerinin kapaklarını kapalı tutmalarını rica ediyoruz.” dedi.