AK Parti’de istifalarla boşalan 5 ilçe başkanlığına yenri atamalar yapıldı.İl Koordinatörlüğü’nün yaptığı görüşmelerin ardından oluşturulan aday listesindeki isimler AK Parti Genel Merkezi’nde mülakattan geçti.

AK Parti genel merkezinde yapılan mülakat sonucunda Ankara'ya çağrılan isimlerin ataması yapıldı.
Önceki dönemde Karesi Belediye Başkan Yardımcılığı ile Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de görev yapan Yusuf Hocaoğlu Karesi ilçe başkanı olarak atandı. AK Parti Balıkesir İl Koordinatörü Şahin Tın tarafından Ankara’ya çağrılan dört isimden biri olan Yusuf Hocaoğlu, yapılan mülakatın sonunda ilçe başkanı olarak görevlendirildi. Daha önce istifa eden ilçe başkanının yerine arayışa giren AK Parti Genel Merkezi yapılan istişareler sonucunda Yusuf Hocaoğlu, Engin Dedeleroğlu, Hakan Aka ve İlhan Ay’ı genel merkeze davet ederek mülakatta bulundu. Genel merkezde yapılan son istişarelerin ardından ilçe başkanlığı için müracaatta bulunmayan ve CV vermeyen Yusuf Hocaoğlu ilçe başkanı olarak atandı. Hocaoğlu yetki belgesini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir’in elinden aldı. 

Ayvalık’ta Gür, Gömeç’te Uslu

Kısa bir süre önce Ayvalık ve Gömeç il başkanlarının istifa etmesi nedeniyle önceki gün Ayvalık İlçe Başkanlığı için; Ali Gür, Mustafa Güren, Hasan Güneş ve Hasan Baysal’ı, Gömeç iİlçe Başkanlığı için ise; Ahmet Şahin, Eşref Uslu ve Hakan Gürtepe’nin başkente davet edildi.
AK Parti Genel Merkez’inde; Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Bölge Koordinatörü Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti Balıkesir il yöneticileri, AK Parti Balıkesir milletvekilleri tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından Ayvalık İlçe Başkanlığı’na Ali Gür, Gömeç İlçe Başkanlığı’na ise Eşref Uslu atandı.

HİZMET İÇİN TER DÖKECEĞİZ

AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı görevine layık görülen ilçenin tanınmış eğitimcisi ve turizmcilerinden Ali Gür, öncelikli hedeflerinin Eylül ayının sonuna doğru Balıkesir genelinde tüm ilçe teşkilatlarında yapılacak kongreler olduğunu vurgulayarak, “Eylül’ün 19’undan itibaren başlayacak olan bu kongrelerede tamamen yönetimler değişecek. Ayvalık’ta da bu süreç aynı paralelde devam edecek. Bizim öncelikli hedefimiz çok iyi bir yönetim kadrosu oluşturmak. Allah’ın izniyle bu süreci atlattıktan sonra da Ayvalık’ımızın turizm ve ekonomik alanlarda yolunu açabilmek için hazırlayacağımız projeleri hayata geçirmek için ter dökeceğiz. Ancak şu aşamada önceliğimiz kesinlikle Ayvalık’ta çok güçlü ve çalışkan bir kadroyla yepyeni bir teşkilatlanmayı sağlayabilmektir. Bu yolda Allah bizleri mahcup etmesin” dedi.
AK Parti Gömeç İlçe Başkanlığı görevine getirilen Eşref Uslu’ da Eylül sonunda gerçekleşecek kongrede Gömeç’te iyi bir yönetim kadrosu oluşturmak olduğunu ifade ederek, “Bu kadroyu kurarken küskünlerimizi de kucaklayarak daha güçlü bir yönetimi oluşturmayı hedefliyoruz. İlçe yönetimimizi oluşturduktan sonra da geçmişte olduğu gibi Gömeç’imize getirdiğimiz dev yatırımlara yenilerini ekleyebilmek için projelerimizi hazırlayacak ve sadece Gömeç değil, bölgemizin kalkınması için Balıkesir milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın da destekleriyle yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu. İHA