20.si düzenlenen Akçalören Yağlı Pehlivan Güreşleri kalabalık seyirci katılım sağlarken, kıran kırana geçen müsabakalar güreş severlerden tam not aldı

Gerçekleştirilen etkinliğe yoğun katılım olmasından dolayı yaşadığı mutluluğu dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “Yağlı güreşlerimiz bizlere atalarımızdan kalan ve gelecek nesillere aktarılması gereken bir spor dalı. Bizler de bu ata sporumuzu ifa etme, gelecek kuşaklara aktarma gayretimizi sürdürüyoruz. Bugün Akçalören mahallemizdeki güreşlerde gördük ki hem güreşçilerimiz hem de izleyicilerimiz ata sporumuzu özlemiş.

Bu yıl Akçalören’de geleneksel olarak 20. yağlı Pehlivan güreşlerini düzenliyoruz. Bu birliktelik, ata sporuna duyulan özlem ve verilen önem oldukça nice 20. seneler devireceğiz.

Teşekkür Ediyorum               

Özlem duyduğumuz, Ata sporumuzu gelecek kuşaklara aktarmak için yoğun gayret içinde olduğumuz bir etkinliğe ev sahipliği yaptık diyen Başkan Cengiz “ 20. Geleneksel Akçaören Yaplı Pehlivan Güreşleri’ni  tertip etmemizde desteklerini esirgemeyen Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz başta olmak üzere, ilgili Meclis üyelerimize, alanın hazırlanmasında büyük emek veren Hüseyin Kaya ile mahalle muhtarımıza, organizasyonun sorunsuz tamamlanması için yoğun çaba gösteren belediye personelimize, katılımları ile bizleri mutlu eden belediye başkanlarımıza, Başkan yardımcılarımıza, il ve ilçe protokol üyelerimize, centilmence güreşen, izleyicilere heyecan yaşatan güreşçilerimize ve ata sporumuzu izlemeye gelen tüm güreş severlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. İvrindi Belediyesi olarak Ata sporumuzu bu sene olduğu gibi gelecek kuşaklara aktarmak için önümüzdeki yıllarda da yoğun gayret içerinde olacağız”dedi.

Başpehlivanlık final müsabakasında Kürşat Şevki Korkmaz ile karşılaşarak galip gelen Mehmet Yeşil Yeşil başta olmak üzere kol bağlayan baş pehlivanlarımız ve tüm güreşçilerimizi katılımlarından ve mücadelelerinden dolayı kutluyoruz.

20.cisini gerçekleştirdiğimiz Geleneksel Akçalören Yağlı Pehlivan Güreşlerinde; 1.Mehmet Yeşil Yeşil, 2.Kürşat Şevki Korkmaz, 3.Ali Yanatma ve İsmail Balaban olmuştur.