Balıkesirspor ve Bandırmaspor TFF 1. Lig'in 28 haftasında yarın saat 19:00'da Balıkesir Atatürk Stadı'nda karşıya gelecek.

Ezeli rekabet Balıkesirspor  ile Bandırmaspor'u yarın Atatürk Stadında bir araya getirecek. Teknik direktör Yusuf Şimşek yönetiminde çıktığı 8. maçta 3 galibiyet alan Bal-Kes, kümede kalma yolunda çok kritik bir 3 puanı hanesine yazdırmak istiyorç İki rakip takımın 3 puana ihtiyaç duyduğu müsabakada temponun yüksek olması bekleniyor. Alt sıralardan kurtulmak için çaba sarf eden Balıkesirspor'da Bandırmaspor maçında alınacak 3 puan alt sıralardan uzaklaşmak adına oldukça önemli. Geçtiğimmiz haftalarda yaşanan puan kayıplarından sonra son haftalarda çıkış yakalayan Bandırmaspor ise play-off iddiasını sürdürmek için 3 puana ihtiyaç duyuyor.

3 PUANA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Balıkesirspor'un başında başarılı bir grafik yakalayan teknik sorumlu Yusuf Şimşek kritik maç öncesi açıklamalarda bulundu. Takımda morallerin yüksek olduğunu kaydeden Şimşek "Derbi maçta alacağımız 3 puan düşme hattıyla aramıza çizgi çekmemizi sağlayacak. Maçtan önce yaptığımız toplantılar ve taktik çalışmalarla maça hazırlandık. Moral olarak da yüksek seviyedeyiz. Bu kritik maçta 3 puan alacağımza eminim" dedi.


 SÖZERİ: PLAY-OFF İDDİAMIZI SÜRDÜRMELİYİZ

Royal Hastanesi Bandırmaspor'un teknik direktörü Erkan Sözeri, deplasmanda oynayacakları Aydeniz Et Balıkesirspor maçında iyi bir sonuç alarak son haftalardaki çıkışlarını sürdürmek istediklerini belirtti. Sözeri, 4 Nisan Pazar günü oynayacakları Balıkesirspor maçına ilişkin  açıklamada, her iki takım için de zor bir karşılaşma olacağını söyledi. Kendilerine güvendiklerini dile getiren Sözeri, "Bu maçta elimizden gelenin en iyisini ve futbolun doğrularını yapıp, güzel bir sonuç almak istiyoruz. Hedefimiz play-off şansımızı sonuna kadar sürdürmek." diye konuştu. Oyuncularının mücadesinden memnun olduğunu ifade eden Sözeri "Oyuncularım gerçekten son haftalarda kendilerine yakışır bir mücadelenin içerisindeler. Eksiklerimiz, hatalarımız oluyor fakat doğrularımızı daha fazla yaptıktan sonra, özellikle Giresunspor ve Tuzlaspor galibiyetleri gibi sonuçları almamız bize yakışır. Ben ve oyuncularım bu camiayı en iyi şekilde temsil edip, sonucunda ligi en güzel yerde, yani play-off içinde bitirmek istiyoruz. İnşallah bu hedefimizi gerçekleştirir, bize inananları ve sevenlerimizi mutlu ederiz. Sonuçta Balıkesirspor'la da bir derbi maçı oynayacağız. Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir maç olması en büyük dileğimiz." dedi.

MAÇIN HAKEMİ KUTLUHAN BİLGİÇ

 Müsabakayı İzmir Bölgesi'nden Kutluhan Bilgiç yönetecek. Bilgiç'in yardımcılıklarını Orkun Aktaş ve Ata Yıldırım yapacak. Karşılaşmanın 4. hakemi ise Adem Cinek yapacak.