Tokyo 2020 Olimpiyatlarında 20 km yürüyüş yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil eden Balıkesirli Milli Atlet Şahin Şenoduncu yurda döndü.

Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları'nın 13. Gününde Atletizm branşında 20 kilometre yürüyüş kategorisinin finalinde yarışan Şenoduncu ülkemizi başarıyla temsil etti. 15 yıl önce başladığı atletizmde kaydettiği başarılarının ardından olimpiyatlarda ülkemiz adına yarışan milli atlet Şahin Şenoduncu Balıkesir’e döndü.

Milli Sporcu Şenoduncu için Edremit Koca Seyit Havalimanı’nda ve Ayvalık’taki evi önünde karşılama töreni düzenlendi. Milli Atlet Şahin Şenoduncu’yu Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu sporcularla birlikte Havalimanı’nda karşıladı. Çiçekler ve “Gururumuz şehrine Hoş geldin” yazılı pankart açılan karşılamada Balıkesir’in gururu Şenoduncu, yaptığı açıklamada çok mutlu ve gururlu olduğunu, çalışmalarına ara vermeden devam edeceğini söyledi. Bu karşılama dolayısıyla çok mutlu olduğunu ifade eden Şahin Şenoduncu, gelenlere teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Ülkemizi ve kentimizi başarıyla temsil eden Milli Atletimizi yürekten kutluyorum. Geleceğin yıldızları yetenekli sporcularımıza örnek oldu. Şahin bizim umutlarımızı boşa çıkarmadı. Kardeşimizi her zaman destekliyoruz. Daha nice Şahinler yetiştireceğiz. Bizleri gururlandıran Şahin Şenoduncu’nun başarısında başta ailesi olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Milli sporcumuza başarılarının devamını diliyorum.” dedi.