Son dönemlerin öne çıkan dizisi ‘Kadın’da canlandırdığı ‘Emre’ karakteriyle öne çıkan Ahmet Rıfat Şungar, Balıkesir İl Özel İdaresi Özel Eğitim Okulu’ndaki otistik çocuklarla bir araya geldi.

 

 

Fox TV’nin sevilen dizisi ‘Kadın’da ‘Emre’ karakteriyle dikkat çeken ünlü oyuncu Ahmet Rıfat Şungar, Balıkesir İl Özel İdaresi Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören otistik çocukları ziyaret etti. Okul Müdürü Mehmet Çam ve öğretmenler tarafından karşılanan ünlü oyuncu Şungar, sonrasında öğrencilerle bir araya geldi.  Balıkesir’de bir arkadaşının daveti sonucunda böyle bir buluşmanın gerçekleştiğini ifade eden Ahmet Rıfat ŞUngar, “  “Benim için sürpriz  oldu, ben bir seyahat için Ege’deydim. Yakın dostum Barış Bey buradaki okuldan bahsetti. Aslında bana sürpriz oldu. Çocuklarla bir araya geldik. Bu kadar yoğun bir sevgi hissetmemiştim. Burada olmaktan mutluyum. Şimdi Emre karakterini canlandırıyorum. Balıkesir’de olmak beni mutlu etti. Tarif edemeyeceğim duygular içerisindeyim. Beni burada ağırladığınız için herkese teşekkür ediyorum. Bu ortamda olmak, çocuklarla birlikte vakit geçirmek hakikaten inanılmaz bir duygu” dedi.

 

KADIN DİZİSİNDE OTİZME DİKKAT ÇEKİLECEK

Son dönemlerde dizilerde otizme dikkat çekildiğini belirten Ahmet Rıfat Şungar, Kadın dizisinde otizm konusunun işleneceğini kaydetti. Şungar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dizilerde şimdilerde otizme ağırlık verilmekte. Önümüzdeki günlerde TV’de yayınlanmakta olan Kadın dizisi ile Doktorlar dizisinde de otizm konusunu işleyeceğiz. Doktorlar dizisi içerisinde Kadın dizisi içinde bulunan oyuncularla otizm konusunu işleyeceğiz. Bu vesileyle de Balıkesir’de özel çocuklarla birlikte olmak beni mutlu etti. Fırsat buldukça buraya gelmeyi düşünüyorum.” Ünlü oyuncu, öğrenciler, öğretmenler, idareciler ve veliler ile tek tek fotoğraf çekildi. Ahmet Rıfat Şungar’ı öğrenciler sevgi ile sarılarak uğurladı.