Vali Hasan Şıldak sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla; İl bazında vaka sayılarının değerlendirilmesiyle başlayacak olan normalleşme sürecine daha erken ulaşılabilmesi için tedbirlere duyarlı bir şekilde uyulması gerektiğini belirtti.

Tedbirlere uymada hassasiyetin önemini sık sık dile getiren Vali Şıldak paylaşımlarında, salgının en başından beri istisnasız uyulması gereken en önemli tedbirlerin başında gelen maske-mesafe kurallarına riayet edilmesiyle ilgili uyarıyı da yineledi. Sağlıklı günler için tek çözümün her bir vatandaşın kendi denetimini yapması gerektiğini belirten Vali Şıldak her mecrada vatandaşları uyarırken, vaka sayılarının yüksekliğine dikkat çekerek İlimizde yapılan denetimlere ve uyarılara rağmen istenilen noktaya gelinemediğinin de altını çizdi. 

Balıkesir'de de sağlıklı günlere ulaşarak normal hayata başlayabilmenin tedbirlere uymayla mümkün olduğunu vurgulayan Vali Şıldak vaka sayılarının yüksekliğine dikkat çekerek vaka sayıların düşmesiyle Balıkesir’in normalleşmeye geçebileceğini yineledi. Her fırsatta vatandaşlara sabırlı olunmasını gerektiğini hatırlatan Vali Şıldak dikkat ve duyarlılık vurgusu yaparak tedbirlere uyulmasının sağlıklı günlere ulaşmada hız kazandıracağını da ifade etti.