Umuttur çocuk olmak bu hayatta. Yaşadığımız hayat dışında bambaşka bir hayatın oludğunu gösterirler büyüklere. Hayal güçleri öyle güçlüdür ki... Bir bulutun üstünden diğerine atlamak, bulutları pamuk şekere benzetmek, hilalin ucunda oturup ayaklarını sallamanın hayalini kurarlar. Bir çocuğun yüzüne bakıp, masumluğu, gözlerindeki ışıltıyı çok rahat görebilirsiniz. Çocuklar az şey bilir ama bildikleri şeylerle kendilerine öyle bir dünya yaratırlar ki şaşar kalırsınız karşısında.

Bizler de çocuk olduk zamanında. Ama çoğumuz yüksek bir kesim olarak çocukken neler hissettiğimi hangi hayalleri kurduğumu doğru düzgün hatırlamıyoruz. Çünkü büyümekle kalmadık. Bunun yanında yaşam mücadelesi vermeye kendimizi korumaya, sorumluluk sahibi olmaya başladık.

Dünyaya bir kere daha eskisi gibi çocuk gözünden bakmayı denediniz mi? İşten güçten uzaklaşığ kendimizi özgür hissetmek bizlerin de hakkı. Ve belki o zaman içimize masumiyet duygusu yeniden yüklenir. Masumluk nedir unuttuk? Bizlerin zamanında çocuklara farklı davranıyorlardı. Bir de şimdiki zamana bakın. Nerede o eski insanlar? Nerede o masum suratlara bakıp kıyamamalar? Dünyaya çocuk gözünden bakmak zor değil. Kötü yanı da yok hatta.

Bir tane oyuncak tabağı önünüze getirip sana yemek yaptım diyen çocuktan ne zarar gelebilir? Öyle bir masumiyet dünyaya nasıl kötü bakabilir? Eğer olur da bizler de eskisi gibi çocuk kalbimizle dünyaya masum bakabilirsek, bu dünyada her şey olabildiğince kat be kat daha da güzelleşecektir...