Nereye gidiyor bu ülkenin, insanlığın sonu diye sormak istemiyorum. Artık paçamızı kurtaracak durumda bile değiliz. Artık kimi, ney, nerede, nasıl koruyacağımızı bilmiyoruz. Hep derdik ya hani Cennet Vatanımız diye. Güzelim cennet vatanımız cehenneme döndü kaç gün içinde. Hala daha devam ediyor yangınlar. Ne evler, ne canlar kaybedildi yangınlarda. Hiç mi vicdanınız sızlamadı insan olarak?

Kayıp olan bir kızın ölüm haberini alıyoruz sonra. Emlakçı tarafından beş parçaya bölünmüş. Nasıl bir midedir bu? Hayvanları mı koruyalım, kadınları mı, çocukları mı, doğayı mı? Hangi birine yetişelim. İnsan olduğumuzu fazlasıyla unuttuk sanırım. Herkes insan evet ama her insanın içinde kalp de yok vicdan da! Nerede kaldı insanlığımız? Tüm bunlar olurken sessiz kalmaya devam mı edeceğiz?

Biraz olsun kaldıysa koyun elinizi vicdanınıza. Susmak çözüm değil. Çıkarın sesinizi. Korkmadan bağırın duysunlar sizi. Sustukça canlar gidiyor hala görmüyor musunuz? Kabullenmeyin olanları. Tüm bu yaşanan kötülüklerin elbet bir sonu olacak. Yeter ki inanın ve susmayın!