Kendi kafasında sürekli haklı olduğunu düşünen insana açıklama yapmaya çalışmayın. Hep kusur bulmaya meyilli olan için değişmeyin. Bazı şeyler yoluna girsin diye kendinizi heba etmeyin. Olacağı varsa ve o insan sizin için hayırlıysa eninde sonunda kesişir hayatlarınız.

Hayatımıza insanlar girdiğinde yeni, güzel, sorunsuz bir hayat yaşamak isteriz. Ve bir de karşıdaki insana değer verirsek işte o zaman işler tamamen değişiyor. En başta da kendimiz.

Çok sevdiğimiz, kendimize eş seçtiğimiz insandan vazgeçmemek adına kendi özümüzden vazgeçiyoruz. Bazen değişim güzeldir, sağ olsun karşıdaki insan da kötü huylarımızdan vazgeçiriyorsa bu daha güzel. Ama alışkanlık olduktan sonra karşıdaki insan da bir anda değişiyorsa işte o zaman büyük sıkıntı.

Alışkanlık elbet güzel bir şey. Bunun yanında insanlar da sevgisini ve saygısını korumalı. Birlikte olduğun kişiyle geriye kalan tek şey alışkanlık olmamalı. Durum böyle olunca hala sevmeye ve değer vermeye devam eden kişi fazlasıyla zarar görüyor.

Geleceğinizi paylaşacağınız insanı doğru seçmeniz en büyük etkendir hayatınızda. Bazen hayat bizleri yanıltabilir. Ama bu böyle oldu diye de kendinizi heba etmeye gerek yok. Hayat bir şekilde devam eder. İki seçeneğimiz var ne de olsa. Hayatımıza giren insan ya doğru kişidir ya da değildir. Yapmanız gereken fazla bağlanmadan, başrolü o değil kendiniz yaparak yola devam etmek. Elbette ki üzülürsünüz ama emin olun o kadar yıpranmazsınız. Hayatımıza hayırlı insanlar girmesi dileğiyle...