Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye markasını güçlendirme ve tüm dünyaya yayma çalışmaları ile ilgili yeni bir paylaşımda bulundu. Bu amaçlar kapsamında sosyal medya üzerinden ‘#helloTürkiye’ etiketi altında bir tanıtım videosu paylaşıldı.

letişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından Twitter üzerinden paylaşılan gönderide, “Türkiye, her alanda olduğu gibi dilde ve iletişimde de kendi benliğini ve kimliğini güçlendiriyor. ‘Turkey’ değil ‘Türkiye. Türkiye için #helloTürkiye” ifadeleri kullanıldı. Paylaşılan videoda ise ülkenin farklı bölgelerinde bulunan yabancı turistlerin ‘Hello Türkiye’ mesajı verdikleri gözlemlendi.

Gelen haberlere göre bu tanıtım videosu, dijital mecralarda tanınmış olan influencerlar tarafından #helloTürkiye etiketi altında paylaşılıyor. Bu da dünya genelinde etkileşim oluşturarak Türkiye markasının güçlenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca kampanyayla birlikte artık ‘Turkey’ vb. ibarelerinin yerine yalnızca ‘Türkiye’ ibaresinin kullanımını yaygınlaştırmak da amaçlanıyor.