Zaman, 1940 yılına kadar satılıp alınabilen bir üründü. sülün osman'ın galata köprüsünü satması gibi bir hikaye anlatacağımı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

John Henry Belville, 1836 yılında 200 müşteriye servis sağlayan bir işletme kurmuştur. her sabah çalıştığı greenwich gözlemevi'ne gidip saatini "greenwich mean time"a (gmt) göre ayarlar ve arabasına binip tek tek kendisinden hizmet satın alan müşterilerine gidip onların saatlerini bu saate göre ayarlarmış. 1856 yılında öldüğü güne kadar da bu servisi vermeye devam etmiştir.

Kendisinin ölümü sonrası işi dul eşi maria belville devralmış ve 1892 yılında emekli olana kadar sürdürmüştür. Sonrasında işi "greenwich time lady" olarak anılan kızı ruth belville devralmıştır. Ruth 80'li yaşlarına kadar işe devam etmiş. 86 yaşına geldiğinde halen sabah saat 09.00'da greenwich gözlemevi'nde olmak üzere 19 kilometre (12 mil) yürüyebilecek halde olan ruth 89 yaşında vefat etmiştir. Ruth'un ölümü sonrası saat, 1631 yılında king charles tarafından kraliyet imtiyaznamesi alan "worshipful company of clockmakers"a teslim edilmiştir.