Pembe karşı tarafa rahatlık hissi gönderir.

Özellikle ödeme yapacağımız kişiler pembe giydikleri takdirde kendimizi daha rahat hissederiz. İngiltere’de Marks & Spencer mağazalarında tüm satış elemanları pembe gömlek giyinirler. Bir gruba, çeşitli renklerdeki kurabiye kutularını gösterip “sizce hangisi lezzetli?” diye sorduklarında çoğunluk pembe kutudakilerin lezzetli olduğunu düşünmüş. Bu nedenle çikolata ve kurabiye kutularında pembe-eflatun arası bir renk kullanılır.

Renklerin anlamları arasında pembe rengin anlamı canlılık, şefkat ve sevgidir. Örneğin, bir kişinin sıklıkla şeker pembesi tonlarını tercih etmesi, onun sevgiye olan ihtiyacı olarak yorumlanır.

Pembe rengi, kişilere sakinlik ve dinginlik hissiyatı verir. Bu nedenle, ödeme noktalarında bulunan kasiyerlerin üniformalarında genellikle pembe renk kullanılır. Bunun yanında, hosteslerin de sıklıkla pembe rengi kullanmasının nedeni yolculara sakinlik hissini yaymaktır.

Renklerin anlamları kısaca insanların kararlarını ve psikolojilerini doğrudan etkiler. Kurumlar ve şirketler, müşterilerini harekete geçirmek veya bir mesaj vermek amacıyla sıklıkla renklere başvurur. Siz de kendi şirketiniz ve kurumunuz için en uygun renklerle logo yaptırarak baskılı karton bardak ve kartvizit ile müşterilerinizi etkiniz altına alabilirsiniz.